DIY : Originální záložky

9. january 2016 at 17:05 | Jane |  DIY
Ahoj, mám pro vás další článek a je to další DIY. Jelikož jsem hrozný knihomol :D tak to budou záložky, ani nevím proč to sem dávám, ale jednou mě to napadlo a vypdá to docela dobře tak proč ne?! No, jdeme na to!


Potřebuješ :
vytisknuté obrázky Keep Calm and read a book v jakékoliv velikosti chceš, podle toho bude velká i záložka
tvrdé barevné papíry
děrovačku
stužku (širší je lepší)
lepidlo

Vytiskni si obrázky Keep Calm and read a book. Můžeš si vybrat i jiné, já mám i Keep Calm and read a good book, Keep Calm and read your favourite book a nebo pro potterheady je tu i Keep Calm and read Harry Potter. Prostě si vyber jakýkoliv Keep Calm obrázek co má něco společného s knížkami. Vyhledávač mi našel skoro všechno, takže o obrázky není nouze. Přetáhni si je do nějakého programu, stačí word, ale já jsem zkusila americký PicMonkey a musím říct, že je super! :D Tak jak budou obrázky velké, bude velká i záložka.


Až se obrázky vytisknou, vystřihni je. Vezmi si barevný papír, nanes na obrázky lepidlo a přilep je na něj. Můžeš si vybrat jakoukoliv barvu chceš, já jsem se ji snažila sladit se záložkou. Je lepší když je barevný papír tvrdý, lepíme ho toiž pouze proto, abychom záložku spevnili. Jestli není dost tvrdý, můžeš použít více vrstev. Pokud nemůžeš tvrdý papír sehnat, dobré mají třeba v Tchibu...


Jakmile slepíš, stačí jen obstřihnout po obvodu obrázku. Máš teď papírek z jedné strany barevný, z druhé je napsaný citát. Vezmi si děrovačku a udělej do pravého horního rohu díru. Můžeš ji udělat i do levého, ale já ji prostě udělala napravo, myslím, že to je jedno :D Teď je řada na stužku. Je lepší, když máž nějakou širokou ,vypadá to líp, ale zkoušela jsem to i z úzkou a jde to. Stužku je dobré sladit jak z obrázkem, tak i s barevným papírem, ale jestli nemáš moc velký výběr, použij to, co máš. Provlékni její konec dírkou. Děj ji na dvakrát a na konci udělej uzel tak, aby ti zůstaly tak ještě čtyři centimetry stužky za uzlem. Za uzlem máš teď oba dva konce stužky, a na konci obou konců (trochu zapeklité :D) si odstřihni malý trojůhelníček. Jestli si nevíš rady, třeba ti pomůže druhý obrázek.


A je hotovo! Máš záložku, kterou určitě nikdo jiný mít nebude. Přijde mi na tom super, že si každý může vybrat jaký citát chce. Tady už můžete vidět, jak taková záložka vypadá v "akci". Stužku je dobré nechat čouhat ven... Snad to zkusíte, a jsetli to zkusíte, můžete mi do komentářů napsat jaký citát jste si vybrali a jestli se záložka povedla. To je vše. :D Ahoooj
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Jsi tvořivá a nebo se radši líčíš a máš ráda modu?

Ráda tvořím.
Mám ráda modu a líčím se.
Nejsem ani jedno.
Jsem obojí.

Comments

1 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 14. january 2016 at 12:39 | React

To je dobrý nápad. Je to jednoduché, ale vypadá to moc hezky. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement