DIY : pro všechny Potterheady

23. january 2016 at 16:09 | Jane |  DIY

Ahoj, protože já sama jsem velký Potterhead, fanoušek Harryho Pottera, rozhodla jsem se pro Vás sestavit pár DIY z Harryho Pottera. Budou to prostě růné věci inspirované filmem a knížkou. Takže všichni Potterhedi, jdeme na to! :D

Brk

Určitě víte, že se v Harrym Potterovi místo propisek používaly brky. Tady je, jak můžete propisku a brk zkloubit dohromady a získat takový propisko-brk.

Potřebuješ :
pírka, ta velká, dají se sehnat třeba v papírnictví nebo v galanterce (bílá nebo černá)
tuhu do propisky
nůžky
lepící pistoli (netřeba)

Vezmi si pírko a odstřihni spodní část tak, aby se do ní vešla tuha do propisky. Tuhu dle potřeby zastřihni a dej si pozor na inkoust, ať nevyteče. Vlož ji do otvoru, moje pírko bylo duté, pokud to tvoje nebude, zkus ho vydlabat. Můžeš tuhu zakápnout i lepidlem, u mě to ale nebylo potřeba protože držela v pírku. Hotovo!Náhrdelník Relikvií smrti


Potřebuješ :
špejle
kroužek na klíče
herkules nebo jakékoliv jiné pevné lepidlo
barvu ve spreji
řetízek
nůžku
vyřezávací nožík (craft knife, exactor knife)

Tento návod ti bude trvat o trochu déle. Mě to trvalo několik dní, protože lepidlo mi schlo pomalu. Začni tím, že si špejli nalámeš, nebo ustříháš na tři stejné kousky, každý bude představovat jednu stranu trojúhelníku, tedy neviditelného pláště. Poskládej je tedy do tohoto tvaru, a vezmi si další kus, který si naměř tak, aby se ti veše podélně do trojúhelníku (bezová hůlka). Kápni na všechny spoje lepidlo a vůbec se neboj, jestli přetéká. Na konci ho totiž odstraníme. Počkej pár dní, nebo přes noc než lepidlo zaschne. Až zaschne, pomocí nožíku odkroj přebitečné části, aby jsi měla jen a pouze trojúhelník s čárkou uprostřed. Vezmi si kroužek na klíče, ve velikosti, aby nebyl příliš moc malý, nebo zase velký, kdyštak se podívej na obrázek. Polož ho doprostřed, aby symbolizoval kámen vzkříšeni. Celý ho pokapej lepidlem, zase nevadí když bude přetékat.


Den první....


Den pátý.... (omlouvám se, že je to takhle, ale nejde mi to otočit...)

Až to budete mít takhle zaschnuté, zase odkrojte přebývající lepidlo, pomocí nožíku

Takhle nějak to bude vypadat... Teď si vezmi tebou zvolenou barvu ve spreji, a nastříkej si celý přívěsek. Nejlepší to je dělat venku, protože barva dělá nepořádek a strašně smrdí, ale já jsem to zkusila doma s otevřeným oknem a dala jsem si pod to noviny.


Čím víc vrstev, tím lépe. Já použila čtyři. Počkej až zaschne...

(Myslím si, že už chápete proč to trvá tak dlouho... Počkej až zaschne... Až to zaschne... Prostě musí všechno usychat...:D)

Teď vrškem provlékni řetízek a je to!Lumos and Nox


Potřebuješ :
washi pásky
permanentní fixu
vypínač
nůžky

Na dva různé druhy pásky si napiš Lumos a na tu druhou Nox. Nalep jeden kousek k horní čísti, tedy tam, když pohneš tou (já prostě nevím jak se tomu rika :D) , tak se světlo rozsvítí, proto Lumos. Můžeš zkusit i Lumos Maxima, ale to mi přijde zbytečně moc dlouhý... :D No a jak asi všichni víte, Nox je pravý opak Lumos, tedy když zhasnete světlo. Proto pásku nalep dolů, a když zase pohneš těma co nevim jak se to říká (nojo no... :D) ,tak to bude jakoby Nox, protože zhasne světlo. Jenom zastřihni a máš hotovo! Je to sice jednoduché, ale docela dost efekivní, a řekla bych, že i nápadité... :DNáramky v kolejních barváchPotřebuješ :
ministav, nebo tužku
gumičky v barvách kolejí (červená a žlutá - nebelvír, zelená a bílá - zmijozel, černá a žlutá - mrzimor, černá a modrá - havraspár)
S clip
háček

Normálně si uháčkuj klsickým fishtail stylem náramky z gumiček. Tyto však budou v kolejních barvách. Můžeš si uplést všechnykoleje, nebo jen kolej, kterou preferuješ, nebo v ní jseš. Což mi připomíná, napište mi do komentářů v jaké jste koleji, nebo v jaké si myslíte, že byste byli. Já jsem v Havraspáru. Nevím...Moudrý klobouk tak učinil :D Pak si jednoduše náramky zakonči a použoj S clip.


A teď, jak tyhle náramky přetransofotmovat do skvělého přívěsku na klíče, kolejní šály? Pojďme si to ukázat!

Potřebuješ :
kolejní náramky z předchozícho DIY
nůžky
klíče, nejlépe s jedním volným kroužkem

Kolejní náramku rozlož, a odstraň S clip. Ustřihni malý cancourek, který je na konci jedné strany náramku, aby na ní byl jen uzlík, který před tím radši utáhni, aby se nepovoloval a pevně držel všechny gumičky. Vezmi si teď svého "hada" a dej si ho nadvakrát. Tuto dvojitou slátaninu (nevím jak to nazvat, ale nechci aby se ty slovs pořád opakovaly... :D) prostrč dovnitř kroužku na kíčích. Oba dva konce teď prostrč očkem, které ti vzniklo. Pořádně utáhni, já tohle nazývám dvojitý uzel. Znáramku je teď rázem přívěšek ve tvaru nebelvírské (no, a nebo jiné koleje, já vybrala zrovna nebelvír) kolejní šály!


BTW. Prosím neřešte moje nehty :D Vím, že vypadají fakt strašně...

Tak jo, tohle je pro tento článek už úplně vše. Moc mě bavilo ho psát, a dělat všechny ty věci, Harry Potter je prostě super! Trvalo mi to docela dlouho, dva týdny celkově, a tak doufám, že i vy to oceníte, protože jsem si s tím dala práci. Jestli něco z toho zkusíte, napište mi do komentářů, jak se to povedlo, nebo jestli to má ještě nějaké mouchy. Mě se to všechno vydařilo, takže myslím, že to bude v pohodě... Toť ode mě vše Ahoooj :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 hellboy hellboy | Web | 23. january 2016 at 16:14 | React

ten řetízek je skvělej!!! :)

2 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 23. january 2016 at 21:14 | React

Tak to je bomba! Všechny ty věci jsou skvělé a děkuju za inspiraci. :))

3 raspberry raspberry | Web | 23. march 2016 at 23:12 | React

Výroba toho náhrdelníku je originální, nenapadlo by mě to. :D  

Projížděla jsem celou rubriku DIY na tvém blogu a musím říct, že se mi líbí snad všechny nápady a hlavně to, že všechno vyrábíš sama, vyfotíš to a dáš do článku. Většina lidí (včetně mě :D ) je líná a fotky stáhne z netu, ale text zpracují po svém.

4 comeongirl comeongirl | Email | Web | 24. march 2016 at 19:22 | React

[1]:[2]:[3]: Děkuju mooc!! :-) :-D

5 Terka Terka | 21. august 2016 at 18:54 | React

ten náhrdelník relikvií musim zkusit a to samý s těma náramkama :*

6 Ilian Ilian | Web | 19. february 2017 at 17:02 | React

Skvělé diy!

Už jsem si podle tohohle návodu vyrobila náhrdelník Relikvií smrti. Vyrábět to tímhle způsobem je hodně jednoduché a originální, ale doporučují použít místo Herkulesu tavící pistoli. Je to mnohem rychlejší a dobře to drží.

Jinak plánuji ještě udělat Lumos a Nox ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement