Study Tips

14. january 2016 at 17:42 | Jane
Ahoj, jelikož je tu první pololetí, a všichni se určitě šrotíme na pololetní písemky, ráda bych Vám to usnadnila, a proto jsem přišla s těmito studijními tipy. Jsou mnou osvědčené, a vážně mi pomáhají, takže by mohly pomoct i Vám. Jdeme na to!

1. Pamět

Určitě si potřebuješ věci zapamatovat. Každý má ale jiný druh paměti. Já mám ten druh, že když to vidím, lépe se mi to zapamatuje. Proto používám různé barevné zvýrazňovače, a snažím se mít dobrou úpravu. Zní to šíleně, ale taky mi pomáhá, když si danou látku několikrát napíšu na papír, a hned se mi to lépe vryje do paměti. Pokud látce nerozumíte, můžete si místo poznámek kreslit třeba obrázky...

Je taky možné, že máš takzavanou sluchovou paměť. To znamená, že se ti lépe pamatuje to, co slyšíš. Zkus si proto látku hodně opakovat nahlas. Vymýšlej různé příběhy atd. Můžeš třeba zkusit složit na nějakou jednoduchou melodii písničku o tom jak 1 plus 1 jsou 2. (Jenom návrh... :D) Taky si můžeš třeba pozvat kamarádku, a můžete si opakovat věci společně. A když nemáš s kým, zkus třeba plyšáky! :D

A nebo nemáš vůbec žádnou paměť? To je vyloučeno! Jestli si pamatuješ všechny texty písniček a telefoní čísla na svoje kamarádky, určitě si najdeš trochu místa i na školu. Alspoň dočasně! :D

2. Udělej si čas

Na učení si prostě musíš udělat čas. Záleží hodně na tom, jak moc dobře to umíš, ale přecejenom není zrovna nejlepší se učit pár minut před testem. Každý to má jinak, ale já sázím na to, že když se látku naučím večer, a pak jdu brzo spát, (žádný mobil ani televize!!!) tak se mi přes noc látka nějak vštípí do hlavy a ráno si vše pamatuji. Před testem si jenom vše rychle zopakuji.

3. Přestávky

Nikoho nebaví sedět milion let u knížky a šprtat se... ani mě :D A tak si dělej přetávky. Zajdi si na záchod, podívej se na mobil, nebo si dej něco k jídlu. Pozor ale aby to nedopadlo tak, že zase skončíš někde u facebooku!

4. Rozptýlení

Tomu aby si, jak už jsem řekla před tím neskončila někde u facebooku stačí jen to, že si prostě vypneš veškeré věci které by tě mohly rozptýlit. Kamarádkám napiš, že se musíš učit, popřípadě si rovno vypni mobil. Vypni si i počítač, ikdyž někdo si třeba rád u učení pouští hudbu, pro mě je to jenom rozruch a zbytečně mě to rozptyluje.

5. Pomůcky

Pomůcky, já třeba ráda používám zvýrazňovače, už jenom z důvodu že mám takzvanou vizuální paměť. Bví mě si všechno zvýrazňovat a vykreslovat, sešity jsou pak hned zábavnější. Pozor ale aby jsi neměla celé zvýrezněné stránky. Zvýrazni si jen to, co je opravu důležité. Můžeš si třeba rozdělit barvy. Já nevím, třeba oranžová na důležitá data, zelená na důležitá jména a růžová na ostatní...

Post it nálepky, jsou taky super. Jednak si na ně píšu, kdy zrovna máme test a nebo ty malé podlouhlé používám jako záložky, když si potřebuju něco opsat nebo přečíst z učebnice. Jsou taky super v tom, že si na ně můžeš napsat třeba shrnutí informací, které si někam nalepíš, a budeš to mít pořád na očích dokud se to nenaučíš.

6. Úprava a poznámky

Je sice pravda, že ve škole prostě není tolik času si poznámky dělat, ale mám tu jeden nápad. Ve škole si piš poznámky jen na papír. Doma si je pak v klidu přepiš od sešitu, nebudou tak nijak nahrabané a bude se ti z nich lépe učit, když si na nich dáš víc záležet. Nikomu se totiž neučí donře ze škrabopisu! Taky to pomáhá na vizuální pameť, látku si napíšeš ve škole, a pak si ji ještě přepíšeš doma.

7. Spánek

Hlavně se pořádně vyspi! Když už si se to všechno naučila, nechceš to přece jenom tak rychle zapomenout, a tak ti jednou za čas pořádný spánek neuškodí. Jdi spát klidně dřív. Informace se ti přes noc v mozku urovnají a ráno budeš všechno vědět!

Snad jsem Vám tímhle článkem aspoň trošililinku pomohla. I já sama vím, jak je tenhle shon kolem písemek hrozný, a tak se z toho hlavně nepo... Přeju vám v příštím i zbytku tohohle pololetí hodně štěstí, a samé dobré známky. Toť vše :D Ahoooj
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 23. january 2016 at 21:20 | React

Děkujeme za tipy. Teď zrovna je období, kdy je toho učení fakt hodně. BTW omlouváme se, že jsme teď tak neaktivní. Budeme se snažit to snad od příštího týdne zase napravit. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement