DIY : Harry Potter kouzelnická hůlka

12. february 2016 at 15:47 | Jane |  DIY
Ahoj, tak jelikož měl první "potterheadí" článek docela úspěch, rozhodla jsem se napsat i druhý, zase s DIY tématikou. Jelikož jsem vždycky jako malá strašně toužila po opravdové kouzelnické hůlce, rozhodla jsem si, že si splním sen, a jednu si alespoň vyrobím. Z výsledkem jsem vážně spokojená, a tak myslím, že můžeme jít rovnou na to!


Potřebuješ:

štětec (nějaký, který nepoužíváš, a nejlépe velikosti 12)
tužku (kulatou, taky nějakou, kterou nepoužíváš)
izolepu (nejlépe tlustou, ale jde to i s tenkou)
provázek
herkules, nebo jiné tekuté lepidlo
tempery (hnědé samozřejmě :D, ale pokud chceš, můžeš hůlku dozdobit třeba svými kolejními bavami nebo tak..)
štětce (další, tentokrát je ale nebudeme ničit, jako ten první :D)

Začni tím že z "ničícího" štětce (to může být třeba ten, který nepoužíváš, protože ztvrdl atd.) odstraníš horní část. Půjde to zlehka a vypadá to asi nějak takhle:


Špičatou část jsem potom ještě ořezala ořezávátkem a nožíkem ji tak nějak ořezala aby byla "špičatá podle mých představ".

Budeme samozřejmě používat jenom tu část spodní, tedy černou. Mě přišla ta hůlka dost krátká, a neměla žádný tvar, tak jsem se rozhodla ji prodloužit. (A taky proto, že čím delší hůlka, tím mocnější kouzelník. :DD) Takže jsem vzala kulatou tužku (hranatá nebo trojhraná by vypadaly divně.. :D) a normálně jsem ji nožem ze všech stran nařízla a pak zlomila. Bude mi sloužit jako rukojeť.


Použijeme samozřejmě zase tu spodní část, a vrchní můžeš dál používat jako tužku, akorát o něco menší..

Teď jsem obě časti slepila, tužku samozřejmě do spodní části štětce, to znamená do té širší. Použila jsem izolepu a několikrát ji obmotala. Izolepa tam sice udělala takovou "kouličku" ale hůlka má potom alespoň nějaký tvar, a není tak rovná.


Teď přichází na řadu provázek. A protože, jak už jste si asi všimli, tužka je přecijenom tenčí než štětec, obmotáme ji provázkem, který aby nám pořádně držel přilepíme tekutým lepidlem, já samozřejmě použila svůj oblíbený Herkules :D "Tužková" část nám bude sloužit jako rukojeť, a ty bývají vždy pěkně ozdobné.


Když lepidlo zasychá, je dobré si konec provázku přidělat kolíčkem, protože jinak se odchlýpává. :D (To je výraz :D)

A protože chceme mít naši rukojeť pořádně ozdobnou, po zaschnutí provázku ještě obmotáme další kousek diagonálně.


Teď můžeme s radostí oznámit, že "kostru" hůlky máme hotovou. Je taky možné, si provázek obmotat i kolem samotné hůky (štětcové části) nebo vytvářet jiné a složitější ornamenty. Můžete na hůlku přilepit i malé korálky, které by znázorňovaly různé výstupky ve dřevě.

A jediné co můžeme teď udělat, je popadnout tempery a hůlku nabarvit. Musíme brát v potaz to, že některé hůky jsou světlejší a jiné zase tmavší. Já jsem se rozhodla pro tmavší hůlku, na konci článku zjistíte proč. A zjistíte taky, jakou barvu si můžete vybrat vy, tak aby vás nejlépe charakterizovala.


Potom už jenom z "provázkové" části odstříhejte přebytečné provázečky, a můžete s radostí oznámit, že jste kouzelník se vším všudy, protože už vlastníte i svoji vlastní kouzelnickou hůlku, kterou dozajista nikdo jiný na celém světě nemá!


A teď, tu mám pro vás menší překvapení! Něco, co mně inspirovalo napsat tento článek. Většina z vás o této stránce už ví, i já jsem o ní věděla, ale nikdy jsem ji nenavštívila, až do té doby, než jsem onemocněla a měla jsem dlohou chvíli. Tato stránka se jmenuje pottermore.com a ano, je anglicky. Je na ní ale jedna super věc! V této stránce můžete zjistit, nejen do jaké koleje byste doopravdy chodili, kdybyste byli v Bradavicích, ale i právě to, jaká bude vaše hůlka! Stačí se jen zaregistrovat a stránka už vás sama provede celým zařazovacím ceremoniálem, i ceremoniálem návštěvy Olivanderovi prodejny hůlek!


Asi by vás zajímalo co já? Kdysi jsem se prokecla, že jsem v Havraspáru a myslela jsem si to až doposud, vyšlo mi ale že jsem v Nebelvíru a to hned dvakrát. Jaksi jsem tomu nevěřila a zkusila jsem i jiné testy na jiných stránkách a dámy a pánové, jsem hrdý Nebelvír! Takže příště než budu mluvit o tom, že patřím do Havraspáru, mohla bych si aspoň udělat test, abych to doopravdy věděla.. :D

A jaká je moje hůlka? No, tak mám jakési Alder wood, což je podle překladu olše. Takže dřevo je z olše. Uvnitř mojí hůlky, ačkoliv jsem to nečekala je pero ptáka fénixe. Hůlka je poměrně, takže tak nějak středně ohebná, což ta moje vyrobená bohužel není vůbec..:D A celá hůlka měří dvanáct a jednu čvrtinu palce. Takže je docela dlouhá! Což je ta moje taky.

Pokud i vy chcete vědět, jaká je vaše hůlka, a do jaké koleje patříte, určitě se podívejte na tuto stránku (www.pottermore.com) a nenechte se odradit tím, že je anglicky. Google překladač totiž ještě pořád existuje! :D

To už je opravdu všechno pro tento článek, snad se Vám líbí, a určitě si můžete zkusit vyrobit tuto skvělou hůlku, jelikož já jsem z ní naprosto nadšená a pořád kouším Wingardium Leviosa a Patrona :DD Ahoooj
 

2 people judged this article.

Comments

1 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 13. february 2016 at 18:21 | React

Nejdřív bychom se chtěli moc omluvit, že jsme poslední dobou vůbec neměli čas obíhat. Takže se to jde napravit! :)
Tohle DIY je super stejně jako to minulé! Máš fakt dobré nápady. :))

2 Kath Kath | Email | Web | 13. february 2016 at 19:11 | React

Tak to je naprosto dokonalé! Jako správná Potterheadka to budu muset co nejdříve vyzkoušet :-D

3 Joina Joina | Web | 5. october 2016 at 17:20 | React

Jooo, to chci taky. :) To je naprosto skvělý nápad :)

4 Natalie Malfoy Natalie Malfoy | 2. august 2017 at 19:38 | React

Já si to vyrobim trošku jinak protože chci aby vypadala jako Dracova :3
Ale jinak super nápad! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement