Jak si uklidit pokoj - rady, tipy a triky

24. february 2016 at 19:26 | Jane |  DIY
Ahoj, mám tu pro vás další článek a dnes, vám ukážu rady a tipy na uklízení! Jop, přesně tak, ukízení, to uklízení, které nikdo nemá rád.. :D Ale právě proto, tu pro vás mám rady, jak si ho alespoň trochu zpříjemnit, protože se to prostě dělat musí, a nikdo z nás určitě nežije rád ve špíně.. Takže si dnes řekneme pár tipů, jak si uklidit pokoj! Určitě se vám už stalo, že to u vás vypadalo prostě strašně, oblečení na podlaze a všude možně, všechni se všude válelo, spousta prachu a špíny... Představte si teď takovou situaci, a pojďme si ukázat, jak z ní rychle ven!

1.

Před tím, než vůbec začneš, se rozhodně oblékni do nějakého pohodlného oblečení, jako jsou třeba tepláky a volné tričko. Nikdy totiž nevíš, jak dlouho budeš uklízet, a rozhodně by nebylo pohodlné, uklízet v nějakých upnutých džínách.. :D Taky si sepni vlasy do nějakého culíku nebo drdolu, aby ti nikam nelezly. Na začátku je taky dobré, pustit si nějakou hudbu, přecejenom, nikdo nemá rád ticho..

2.

Pokud máš v pokoji víc věcí, můžeš si taky před úklidem nakoupit různé organizátory, krabičky, různé skládací papírové krabice, prostě všechny tyhle organizovací prvky. Můžeš taky přidat nějaká ramínka, nebo dekorace. Rozhodně si připrav i nějaké čistíí prostředky, vodu a hadry.

3.

Začínáme! A začínáme místem, kde strávíš téměř polovinu dne- postelí. Nejprv dej všehny věci, které na ní jsou někam pryč, třeba na stůl, nebo do krabice a začni. Můžeš vyměnit ložní, jestli chceš, postel si ale rozhodně ustel a narovnej všechny polštáře. Já osobně mám na posteli nespočet různých polštářů, které často různě obměnuji.. Věděli jste, že uklizená postel dělá pokoj o 60% uklizenějším? Já ne.. :D

4.

Co různé poličky, šatníky a skříňky? Je na nich spoustu věcí, nepořádek ana nich i uvnitř.. Začni tím, že si uděláš pořádek uvnitř. Všechno vyskládej a rozděl na tři hromádky - hromádku na věci, které ve skříni zůstanou, na věci které vyhodíš, a na věci které tam vůbec nepatří, byť nepatří ani do tvého pokoje. 3. homádku odnes, 2. vyhoď a první si zorganituj do skříňky. Nejprv ale utři pomocí nějakého čistícího prostředku všechny poličky a přihrádky, aby na nich nebylo tolik prachu. Věci můžeš zorganizovat, do různých skládacích papírových krabic, které můžeš sehnat třeba v Ikee nebo Tchibu. Můžeš použít i menší krabičky.. Na nich skříních, je taky pěkný nepořádek. Některé věci můžeš uklidit do nich, některé zase dát pryč, některé můžeš vyhodit. Až bude vršek skříně úplně prázdný, zase ho pořádně utři a můžeš na něj naskládat třeba nějaké dekorativní rámečky nebo jiné dekorace. Pokud žádné nemáš, můžeš si jich pár vyrobit, něco určitě najdeš v mojí rubrice s názvem DIY. Stejný proces můžeš zopakovat i na poličkách ve tvém pokoji.

5.

Psací stůl? To je katastrofa! Všude jsou různé tužky, papíry a bůhví co všechno ještě.. Začni zase tím, že si uděláš čistou a prázdnou pracovní plochu, takže ze stolu všechno sundáš a stůl utřeš. Teď si na něj všechno zase naskládej, a pořádně to zorganizuj. Na papíry, můžeš použít různé šanony nebo jiné organizátory. Na tužky si pořiď nějaký kelímek nebo hrnek. Pro všechno ostatní se najdou věci v nejrůznějších krabičkách. Pokud jsi vážně tvořivá povaha, na mém blogu je článek DIY: Desk organizer, cože je návod na jeden takový organizér na stůl, který t ise vším pomůže.. :D

6.

Tak jo, nábytek už máme čistý, uklizený a urovnaný, ale ta podlaha! Všude se válí spoustu oblečení a jiných věcí! Začneme oblečení- ropzděl ho na tři hromádky, špinavé, to, co ještě budeš nosit, a čisté co přijde do skříně. Špinavé dej prát, a čisté slož do skříně. To co ještě budeš nosit si vyrovnej třeba na židli nebo do poliček. Zbývající věci na podlaze ukliď do skříní, podle zorganizovaného pořádku. Teď podlahu stačí už jen vyluxovat a vytřít, pokud teda chceš, a je hotovo!

Dalo to práci, ale nevypadá teď váš pokoj přecejenom o trochu líp? :D No jo, za chvíli tam bude stejný nepořádek, jako před těmi miliony lety, co jste ho uklízeli.. :D

Snad se vám tento článek líbil, a nějak vám pomohl, to je ode ě už vše.. Ahoooj :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sasha Sasha | Web | 24. february 2016 at 19:38 | React

pekný článok, dobré tipy :D ešte sa hodí tip : nehraj sa s vecami čo nájdeš ale naozaj upratuj:D
inak v ankede som zitial že som geek lebo mam rada všetko čo tam je vypisane :D teda až na twilight :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement