DIY : Jarní dekorace a organizace do pokoje

9. march 2016 at 18:51 | Jane |  DIY
Už je to vážně hoodně dlouho, co tu nebyly DIYe ale já je naprosto miluju, a tak s nimi nikdy nepřestanu.. :D Dneska jich mám vážně dost, bude to totiž DIY nadupaný článek! Ukážeme si několik jarních dekorací do pokoje a taky pár tipů na dekorace.. a tak nějak random jarní věci.. :D Jdeme na to!

Foto šňůra (jo, dost divnej název.. :/)


Potřebuješ :

nějakou pěnou barevnou šňůru
kolíčky (můžou být i nabarvené)
fotky
bavlnku
nůžky

Tákže! Postup je naprosto jednoduchý, pověste si šňůru jakkoliv a kamkoliv ve vašem pokoji. Doporučuju použít lepící gumu nebo připínačky co se dávají na nástěnku.. Kolíčky si můžete nabarvit a zavěste fotky.


Já ještě přidala takzvané tassels, což jsem si vlastně udělala z bavlnek. Mám vystvětlování level 0,00, takže tady je odkaz na video, které jsem našla na youtube: klikni sem Hotovo!!A pokud to chceš nějak oživit, místo šňůry si můžeš fotky přikolíčkovat (ok, dost divný slovo.. :D) na světýlka. Taky si můžeš temperkama nabarvit kolíčky, vytvářet různé vzory atd..

Plátno


Potřebuješ :

bílé plátno
ozdobné kapesníčky
tvrdý papír
nůžky
herkules

Podobné plátno jsem viděla v obchodě a bylo hrozně drahé.. Tak jsem si udělala svoje zadarmo :D Začni tím. Že si rozvrstvíš ozdobné kapesníky, můžeš mít několik různých vzorů. Nalep je na tvrdý papír a začni z druhé strany podle šablonky srdíčka, kterou si před tím taky uděláš obkreslovat několik srdcí. Samozřejmě zezadu papíru, ne tam kde jsou kapesníky..


Teď si všechna srde vystřihni a musíš jich mít vážně tolik, aby zaplnily celé plátno. Na plátno si je rozvrhni tak, jak se ti líbí a začni je lepit. Můžeš, nebo spíš musíš, vždy střídat jejich polohy, někdy budou rovně a někdy zase vzhůru nohama.. Jestli to nechápeš, podívej se na obrázek..


A je to! (Nevím proč, ale teď si připadám jako Pat a Mat.. :DD)

Lapač snů


Potřebuješ :

karton
nůžky
vlnu
provázek
peříčka
random korálky

Obkresli si na karton třeba dva různě velké talíře nebo misky, taky, abys měla tvar obruče, když to tak řeknu.. :DD Tento tvar obruče pak samozřejmě vystřihni, dovnitř můžeš použít klidně nožík. Teď celou obruč obmotej vlnou. Až bude obmotaná, vlnu ještě nestříhej, začneme totiž vytvářet tu pavučinku uprostřed.. Průběžně můžeš navlékat korálky, tolik, kolik chceš a nějak si je tam naaranžovat. Teprve teď zastřihni, ale ještě před tím uvaž pevný uzel. Taky nezapomeň na nějaké očko, za které to zavěsíš.


Teď pčichází na řadu peříčka. Nejprv si ustřihni provázek, já použila tři kousky, jakékoliv délky chceš. Zavaž je z dolní strany obruče a teď dávej pozor - začneme totiž navazovat pírka. Navlékni korálek nad místo, kde chceš pírko mít. Tam musí zůstat po celý proces navazování pírka.. Udělej takový nedotažený uzel, aby ti tam vzniklo očko, do kterého strčíš horní kousek konce peříčka a pak uzel utáhni. Teď můžeš korálek který byl nahoře stáhnout dolů a zakrýt tak ten kousek konce peříčka nad provázkem. Jsem ve vysvětlování strašná, já vím.. Pokračuj dokud všechny pírka nenavážeš a máš to!!


Nevím jak vy, ale mě přijde, že lapače snů snad vážně fungujou.. :DD

Mimoňi


Potřebuješ :

plechovku (ty moje jsou myslím od nějakého tisíc let starého nestlé drinku v prášku.. :DD)
barevné papíry
lepidlo
fixy
nůžky

Plechovku celou obal ve žlutém papíře. ÚÚplně celou. Přilepit to můžeš lepidlem, ale mě to nedrželo tak jsem to zajistila proužkem lepící pásky.. Teď začneme tvořit detaily z barevného papíru. Z modrého mu udělej kalhoty, černého proužek na brýle, z šedého brýle a z bílého oko. Všechno to slep dohromady a je jenom na tobě, jestli tvůj mimoň bude mít oči dvě, jedno nebo tři. Dokresli fixou zorničky, pusu a detaily na kalhotech a máš hotové držáky na pastelky ve tvaru mimoňů!


Polštář


Potřebuješ :

starou sukni (já mám patchworkovou..)
nůžky
jehlu a nit

Tohle je taková jednoduchá věcička. Tak nějak jsem ustřihla sukni, aby se vešla na polštář, sešila ji, polštář do toho strčila a dolů jsem ještě přidala kousek látky ze skuně aby polštář nevypadl. Ten jsem tam samozřejmě taky přišila.. :D Je to rychlé a pěkné! Hrozně se mi líbí, že to vlastně zanechalo ty "vroubky" co bývají na sukních :D


Květináček


Potřebuješ :

kelímek od jogurtu ve velikosti tvého květináče (nejlépe bílý)
nůžky
fixy (permanentní)

Kelímek od jogurtu by měl být stejně velký, aby se do něj vešel malinký květináček, já použila kelíme od Cottage, který byl velký dost. Zastřihla jsem ho a vystřihla uši, aby vypadal jako kočka. Fixou jsem dokreslila oči, nos, pusu a fousky, vložila jsem do toho květináč a voila, je to hotovoo!

Quick tipy


Pokreslila jsem si sešit, který jsem předtím polepila barevným papírem. Vypadá dost jarně.. :D


Růžovou barvou jsem nabarvila i tento šanon, i ty můžeš zkusit přebarvovat staré věci a dávat jim pak jiné rozměry :-))


Očisti a vymyj košík, ve kterém můžeš koupit kytky v květinářství. Funguje jako skvělý organizér na sešity a jiné věcičky.


Určitě všichni známe takové ty kružítkové kytičky. Jednu takovou si můžeš klidně vystavit na malém "malířském stojanu".


Různé krabičky od čajů fungujou skvěle jako organizéry na různé malé věci..

Nákupní tipy


V kice (Kika) můžeš najít tyto krásná malá čtvercová plátýnka, stálakaždé asi 70 korun.


Tohle a jiné nejrůznější jarní dekorace můžeš najít v obchodech jako jsou Buttlers, Star Deco nebo NanuNana.


Myslím, že už jsme všichni byli obeznámeni s těmito legendárním Ikeáckými květináčky. Jsou super jak na pastelky, tak ty větší i na květiny, třeba jenom umělé..

Teď jsem vyčeerpala všechny svoje nápady.. :DD Tohle je úplně všecko, takže jestli něco vyzkoušíte, určitě mi můžete napsat do komentářů, jak to dopadlo.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement