Gympl?

13. march 2016 at 18:17 | Jane |  Zamyšlení
Jsem v 5. třídě, což znamená jedno z těch "větších" rozhodnutí gympl - ano nebo ne?

(Ještě taková menší poznámka: Jo, vím, že zní divně, když řeknu, že chodím do 5.třídy, ale je to tak, takže vám nezbývá nic než mi věřit a nebo mě hejtovat, mě je to v podstatě jedno, ale bylo by mi líto, kdybyste mi to nevěřili, protože já nelžu, zásadně nikdy.(Jenom někdy, když se mě mamka ptá, kdo snědl tu čokoládu, ale to je jiná story.. :D))

Já vlastně ani nevím. Nevím co chci, protože až doposud, jsem žila přítomností. Minulostí nebo budoucností jsem se vůbec nezaobírala, ale teď asi budu muset.. Na jednu stranu, bych tam chtěla - přecejenom, něco vás tam naučí, atd. Na druhou stranu, když budu chtít na gympl, budu se muset loučit se spoustou věcí, které mám tak ráda - svoje kamarády i svůj dosavadní život celkově a, prostě, přecejenom, když půjdu na gympl, musím něco obětovat. Vlastně mám teď docela debku, protože rodiče na mě tlačí, že se na gympl přihlásit musím, že nemůžu zůstat ve svojí třídě, že se potřebuju učit víc.. (taky dlouhá story, mám jistý "druh nadání", to je taky to, proč mi možná neuvěříte že chodím do 5..) A pak jsou tady kamarádi, to je takový, no.. Na jednu stranu chtějí, a i já chci, abychom zůstali spolu, tvoříme spolu skvělý tým a máme spoustu skvělých vzpomínek. Na druhou stranu mi to ale přejí, a říkají mi, ať tam jdu. Co mám sakra dělat?! Taky vím, že to, že budu na gymplu značně ovlivní moje povolání, ale já.. Já prostě nevím, co chci v budoucnu dělat! Nejhorší na tom je, že v mé hlavě se to všechno seběhlo hrozně moc rychle. Vždycky jsem na gympl chtěla, vždycky, ale když přišel ten zlomový moment, a já se mám rozhodnout, jestli to vážně udělám, a docela dost si tím změním život, tak znejistím. Já, prostě nechci opouštět svoje kamarády.. V mojí hlavě se teď mísí spoustu pocitů - strach a nejistota, smutek, štěstí.. Nevím proč to štěstí, možná proto, že máme k večeří pizzu.. :D Já jsem byla vždycky hrozně nerozhodný člověk a vždycky nerozhodným člověkem budu. Vždycky, ve chvíli kdy to je nejdůležitější, se nedokážu rozhodnout. V dubnu jsou přijímačky. Mám, nebo nemám? Když to udělám, je tu možnost, že ztratím přátele, které mám tak ráda. Když to neudělám, rodiče mě roztrhnou.. Je to prostě těžké..
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Heaven Heaven | Web | 13. march 2016 at 18:28 | React

Vážně chodíš do páté? Vůbec bych tě na to netipovala 😀 Hele, ve tvým věku málokdo ví,  co chce dělat a těžko se toho bude doopravdy držet... Nikdo přece nemůže chtít po dítěti (snad tě to neurazí, nemyslím to zle 😊) aby věděl, co z něhp za 10 bude... Já jsem šla taky na osmiletý gympl... neříkám, že to bylo špatné rozhodnutí... určitě je to v něčem dobré... No, stejně bych tam šla po devítce, protože ani teď pořádně nevím, co ze mě bude 😁

2 Sasha Sasha | Web | 13. march 2016 at 18:32 | React

keď som bola na ZŠ a chodila som k logopedičke navrhla mojej mame, aby ma preložili zo základnej školy na školu pre nejaké špecialne deti, v zmysle tom, že som vraj veľmi inteligentná :D hahaa :D ale naši to neurobili, neposlali ma na gympel ani z 5 ročníka, šla som na gympel z 9, ked som sa na to cítila a ked som trošku dospela. viem, že na hociakej škole by som bola do tých 15, bol oby to jedno - bola som lenivá, nedisciplinovaná a drzá. bola som dosť múdra ale nedávla som to najavo, však načo :D
čiže - podľa mna sa v tvojom veku prechodom na gympel ešte nič nezmení :) ale malo by to byť tvoje rozhodnutie - maš však vyhodu v tom, že ak sa rozhodneš teraz že nie, o 4 roky na ten gympel isť môžeš... mala by si sa ale rozhodnuť sama :)

3 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 13. march 2016 at 20:03 | React

Taky bych tě rozhodně na 5.třídu netipovala, ale věřím ti. :) Tohle je opravdu těžké rozhodnutí. Nevím, co bych ti měla poradit. Snad jen to, že ať se rozhodneš jakkoliv, mělo by to být čistě tvoje rozhodnutí. Neřeš rodiče, učitele, atd. Zamysli se sama, proč bys tam chtěla, jaké by to mělo výhody a nevýhody, klidně si to i sepiš a uvidíš co bude převažovat. Ale řeknu ti, že já sama jsem na gymplu a pořád nevím, jestli jsem se rozhodla správně. Někdy se mi strašně stýská po staré škole, ale někdy si zase říkám, že jsem udělala dobře, protože jsem poznala spoustu dalších úžasných lidí ... Ve tvém věku asi nikdo neví, co z něj jednou bude, tím bych se nestresovala. Je to vážně jen na tobě, tak držím palce, ať se rozhodneš tak, abys hlavně byla šťastná. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement