Dost bylo snů

20. april 2016 at 15:02 | Jane |  Zamyšlení
Pravda, dost už bylo snů! Znám spoustu lidí, co mají skvělý, krásný, no prostě naprosto úžasný sen, ale z nějakého mě neznámého důvodu se rozhodli, že ikdyž si tento sen budou snít, navždy to pro ně bude jen město tisíc mil daleko a oni jenom šneci, kteří ikdyby se sebevíc snažili se do toho města nikdy nedostanou. Možná je to proto, že si snad myslí, že nejsou dost dobří na to, aby to dokázali? To je jen omyl! I šnek se může do tak dalekého a neznámého města dostat, s trochou snahy si může najít brigádu, vydělat si peníze, za peníze si koupit motorku nebo jízdenku na vlak a i on se do toho na míle vzdáleného města jednou dostane a splní si svůj sen, o kterém tak dlouho snil. A to byl ten problém. Šnek snil tak dlouho a neustále si jen vnucoval, jak je to nemožné když ve skutečnosti stačí jen trocha úsilí, snahy a i ten největší sen se možná jednoho dne splní.

Proč o tom jenom snít, když to můžeme i zažít?

Stačí jen trochu (dobře, v některých případech trochu víc), jen napnout špičky a dosáhneme i na to nejvyšší jablíčko, co se urodilo na jabloni jen pro nás. Ale i ono jablko nebude čekat dlouho a my také zestárneme, proto bychom měli plnit naše sny teď, dokud ještě můžeme a dokud máme dost sil. Protože na co vám bude, že až budeme staří a budeme svým vnoučatům vyprávět o tom, jak jsme vždycky chtěli napsat skvělou knížku, jak jsme vždycky chtěli založit velkou firmu s počítači a vydělávat miliony (sen mého mladšího brášky.. :DD), ale když se nás pak zeptají Dokázal/a si to? a my jim řekneme že ne? Že jsme to vzdali, protože jsme nebyli dost dobří. Že jsme to vzdali, protože jsme radši dělali něco, co nás nebaví, ale be žádného úsilí? Když se nad tím zamyslím, není přece mnohem lepší nějaký ten čas dřít pto to, čemu věříme, co chceme a zbytek života pak žít se skvělým pocitem, že jsem to dokázal. Že jsem překonal všechny zábrany a splnil si to, o čem jsem vždy tolik snil. To je to, co bych já chtěla. A myslím, že vy taky.


Další rádoby "motivační" článek, kdy vám vyliju své srdíčko.. :DD Téma týdne se mi moc líbilo a já prostě musela něco napsat, vzniklo z toho tohle, další "patchworkový" článek nemající hlavu ani patu, takže jste si ho snad užili.. :DD
 

1 person judged this article.

Comments

1 Fredy Fredy | Web | 20. april 2016 at 16:04 | React

máš krásný desing blogu :-) ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement