Několik důvodů, proč být šťastní

1. april 2016 at 14:53 | Jane |  Zamyšlení
Asi víte, že jsem dost optimistický člověk, a tohle je několik věcí, proč byste měli být šťastní i vy. Já si totiž myslím, že ikdyž se nám nedaří, není to důvod se hned hroutit, uzavírat se do sebe a nadávat, jak se proti nám spinul celý svět, stačí jen pomyslet na to, že máte rodinu, přátele a lidi co vás podrží, a hned bude všechno lepší!

1. Rodina

Rodina u mě vždycky byla, je i bude na prvním místě. Jsou tu se mnou úplně vždycky a nikdy mě neopustí. Víte, přítel vás může mít rád, protože jste inteligentní, přítelkyně proto, že jste krásní, ale rodina vás bude mít ráda bez jakéhokoliv důvodu.

2. Přátelé

Tohle jsou lidi, co mě vždycky podrží, užiju si s nimi spoustu legrace a mám na ně spoustu šťastných vzpomínek. Když se nad tím zamyslím, jsou to vlastně takové moje pozitivní nabíječky, protože je mi s nimi vždycky líp.

3. Objetí

Nevím proč, ale mě tohle vždycky dovede hrozně povzbudit, ať už se objímám s mamkou, bráchou, kamarádkou nebo se svým psem (kterého mimochodem nemám.. :D) vždycky mě to udělá o něco šťastnější. Prý jedno objetí denně předchází smutku a depresím, proto se objímejte, ikdyby jste měli obejmout svoji učitelku z matiky, kterou tak nenávidíte.. Ale to radši ne.. :D

4. Hudba

Vždycky mě muzika udělá šťastnější, mám na ni často dobré vzpomínky a tak, když si nějakou pustím, dokáže mě vytáhnout i z té nejhlubší jámy smutku zpátky na vrchol radosti. (Troška poezie..)

5. Vzpomínky

A to podle mě ať už šťastné, tak i ty smutné, přecejenom, když si to rozebereme, bez smutných vpomínek by tu nebyly ani ty šťastné a radostné vzpomínky, plné krásných úsměvů.. Ať už jsou to vzpomínky na cokoliv. Jsem ten typ člověka, co si toho hodně pamatuje, ale zjistila jsem, že si můj mozek generuje šťastné a špatné vzpomínky, a ty špatné dává pryč a nepamatuje si je.. Jako třeba, když jsem ve školce zažívala něco jako šikanu, teď si to vůbec nepamatuju, nebýt mamky, a jsem za to ráda..

6. Smích

Můžete se smát svým vzpomínkám, nebo vtipům. Občas je taky důležité vystřelit si sami ze sebe.. Jinak, dnes je apríl, kdo vymyslel nějaký vtípek. (JÁÁ!)

7. Změny

A to čehokoliv, můžete si překládat pokoj, obarvit vlasy.. Když se vám něco nelíbí, prostě to změňte! Jenom jedna rada do budoucna, nikdy neměňte sebe, ani nic co měnit nechcete jen proto, že se to ostatním nelíbí. Dělějte to, co dělat chcete, je to váš život, ne život ostatních, tak proč by ho ostatní měli ovlivňovat?

8. Upřímnost

Já jsem upřímný člověk, říkám to, co si myslím, někdy to ovšem není úplně nejlepší.. Myslím si ale, že mnohem lepší než lhát, je říct svůj názor a tak to taky dělám. Dělá mě to šťastnou.

9. Vypovídat se

Vypovídejte se někomu ze svých problémů. Ať už je to rodič, kamarád, nebo psycholog, vždycky se vám ulehčí a bude vám líp. Spadne vám kámen ze srdce a je to mnohem lepší než to jen držet v sobě jako nečasovanou bombu a čekat, až najednou vybouchne.

10. Sny a cíle

Stanov si svoje sny a stanov si i svoje cíle. Udělá tě to šťastnějším, můžeš svoje sny realizovat! Je hezké mít nějaký sen, ale ještě hezčí je si svůj sen splnit. A nebojte, když si splníte jeden sen, jednou přijde další a vy budete šťastní.

11. Buď sám sebou

Zní to jednoduše, vím, ale v dnešní době to už není tak jendoduché a samozřejmé. Já jsem, nebo se alespoň snažím být taková jako jsem, a docela se m ito i daří. Udělá vás mnohem šťastnějším, když nebudete muset nic skrývat, dáte ostatním najevo svůj styl a názor na věc.

Takový kratší motivační článek. Mám na vás otázku, jste šťastní? A jestli ne, proč? Zkuste se zamyslet a třeba nakonec zjistíte, že se můžeme radovat i z maličkostí!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 4. april 2016 at 13:25 | React

Se všemi body v podstatě souhlasím. Jen škoda, že ne v každé rodině jsou ty vztahy úplně ideální ...
Za sebe můžu říct, že jsem šťastná. Sice nemám dokonalý život, spousta věcí je pěkně nanic, někdy jsem smutná, mám své problémy, ale jsem! Naučila jsem se radovat i z věcí, které spousta lidí bere jako samozřejmost a myslím, že o tom to "štěstí" právě je.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement