Věk

4. april 2016 at 16:00 | Jane |  Zamyšlení
"Kolik ti je let?" "12." "Aha, mě 15, no, s tebou se bavit nebudu.."

Proč všichni řeší věk?

Ano, v mnoha věcech mi věk přijde důležitý ať už se jedná o přístupnost filmu nebo o povolení řidičského průkazu. Pak jsou tu ale příůady, kdy mi věk přijde jen jako obyčejné číslo a není ho podle mě potřeba vůbec soudit, bohužel, ostatním to tak nepřijde..
Tak třeba já, když jsem psala na tento blog dříve, můj věk jste neznali, a ani ve snu by vás nenapadlo, že mi je tolik, kolik mi je. A to je právě to. Někdy si připadám, jako starší člověk uvězněný v těle 12ti leté školačky a jenom proto, že to je tělo 12ti leté školačky, nemůžu prosazovat svůj názor a lidé mě neberou vážně. Je to jakobych měla mozek staršího člověka, ale mnohem mladší tělo. Bohužel, v dnešní době lidí soudí spíš podle zevnějšku, než podle toho, co je uvnitř, jak s můžeme dozvědět v několika pohádkách.. Tak je to i u mě. Spousta lidí mě nechce nechat prosadit svůj názor, byť je to naprostá kravina jen proto, že jsem malá. Jenom proto, že to číslo, kterým mě všichni označují není dost vysoké. Často mi přijde až neuvěřitelné jak někteří lidé na věku doslova lpí. Tady přece nejde o to číslo, tady jde o člověka. Je to skoro jako kdybych já měla růžové tričko, a jenom proto, že růžová se ostatním nelíbí, nic bych pro ně neznamenala.
Ale samozřejmě, všichni nejsou jen ti "špatní", znám spoustu lidí, kteří se smířili s tím, že jsem taková, jaká jsem, a že i přesto, že jsem malá, mám svůj názor a chovám se občas jako někdo starší. Docela dost lidí mi říká, že mám takový dospělácký hlas a celkově i mluvu, možná je to pravda, ale ostatní mě kvůli tomu číslu nenechají jim to dokázat.
Zajímalo by mě, jaké to asi bylo v pravěku, kdy nidko ničí čísla neřešil, všichni si byli rovní. Každý měl svůj názor a každý měl šanci ho prosadit. Proč to tak není i dnes? Proč dnes tak lpíme na číslech, když často ani nejsou důležitá?

Malé zamyšlení.. Je to pouze to, co se mi zrovna teď děje v hlavě a já se prostě potřebovala vypsat.. :D Budu moc ráda, když se semnou o svůj názor na "čísla" podělíte v komentářích..
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kira Curatio Kira Curatio | Email | Web | 7. april 2016 at 18:29 | React

Souhlasím s tebou. Zrovna jsem o něčem takovém dopsala článek. Mé je 16 a také mě neberou vážně, přesto, že se cítím mnohem starší. Věk mi zkrátka přijde spojený s mnohou předsudků. Bohužel :/

2 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 18. april 2016 at 20:27 | React

Předsudky, předsudky, předsudky! To je obrovský problém většiny dnešních lidí. Nejde jen o věk, ale často se řeší i vzdělání nebo barva kůže. Přitom jsem se třeba už tolikrát setkala s lidmi, kteří sice neměli 3 vysoké školy, ale byli to moc milí lidé s inteligentními názory. A to samé s tím věkem. Někdy dvanáctiletá holka může mít víc rozumu než kdejaká šestnáctka. Neměli bychom hned všechny házet do jednoho pytle.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement