May 2016

A gympl je zpět..

29. may 2016 at 16:36 | Jane |  Diary
Jop, prostě jsem se potřebovala někomu svěřit s tím, co se děje v mém životě, a tak jsem založila novou rubriku - Diary, ve které (nečekaně) budu psát věci z mého života apod..

Blíží se prázdniny a po prázdninách je začátek školy. A já mám fakt strach, protože jdu na gympl a to znamená, že je to všechno od začátku. Cítím se tak trošku, jako když jsem odcházela ze školky, loučila se s kamarády a nastupovala do první třídy. Hrozně jsem se bála a teď se taky bojím, když mi v hlavě kolují otázky. Budu se ostatním líbít? Budu zase "šprtka"? Postihne mě zase šikana? Fakt nevím, jak to dopadne, vůbec nikoho tam nebudu znát.. Ostatním lidem často přijdu hrozně divná, a mám strach, že to ta bude i tam. Nejdou tam se mnou žádní kamarádi a prostě vůbec nevím, jak to bude.. Mám teď docela takovou depku, ikdyž jsou to jenom 3 měsíce..
S kamarádkama jsme si řekli, že si prázdniny pořádně užijeme, když jsou to nejspíš naše poslední.. Takže většinu času budu trávit s nima. Jedu na kytarový tábor, jako minulý rok, a docela se těším. Nejradši bych jela do Londýna na tu premiéru Cursed Child, ale lístky už jsou vyprodaný. Já o tom věěla, už když to začínalo a lístky byly, ale taťka se asi před týdnem ozval, jestli bych tam jako nechtěla, když o tom zapáleně mluvím už měsíc.. Takže podle všeho zkusím to losování, co je v pátek, ikdyž mám asi tak 5% šanci, že dostanu byť jenom 1 lístek, a ikdybych měla ten 1 lístek, tak jet nemůžu.. Takže mi moc prosím držte v pátek palce, hrozně ráda bych to představení viděla.
Ve škole poslední dobou docela kulhám, učitelka češtiny říká, že jsem dost polevila a že to, že jsem se dostala na gympl nic neznamená. Mám teď dost dvojek a i jednu trojku, což je na můj normální prospěch vážně trochu špatný, stejně tak i v matematice a ve fránině - další dvě 5. Co se týče čínštiny, je to asi to jediný v čem se mi poslední dobu daří.. A taky v klavíru. Hraju teď Amelie: Comptine d´un autre été , tahle písnička mě nutí přemýšlet. Přijde mi, jakoby přesně vyjadřovala všechny moje pocity v tuhle dobu..
A to je shrnutí celého mého života za poslední týden. Mějte se famfárově..

Bez smutku by nebyla radost

28. may 2016 at 11:39 | Jane |  Zamyšlení
Film "V hlavě" nebo "Inside out" jte určitě už viděli, stejně jako před nějakou dobou já. Nevím jak vy, ale mě to donutilo se nad něčím zamyslet. Smutek - ať už ve filmu, nebo ve skutečnosti - všichni bereme jako špatnou věc. Často bychom ho radši vyměnili za radost, ale ten film nás naučil jednu věc. A to, že ikdyž je nám smutek sebevíc nepříjemný, bez něj by tu ani radost nebyla. Stejně jako ostatní vlastnosti - jak jsme se taky ve filmu dozvěděli.. Kdyby totiž nebyl smutek, radost by nám připadala naprosto přirozená, tím pádem bychom ji ani tolik nevnímali, stejně tak bychom nevnímali smutek, kdyby neexistovala radost. Kdyby totiž nebyl smutek, nebyla by tu už jiná možnost, a tak bychom se i z radosti přestali radovat. Ve filmu vznikla ze smutné vzpomínky ta šťastná a tak je to často i ve skutečnosti. Štěstí bez neštěstí už by nebylo tak šťastné a radostné, protože by to byla normální věc - nebyla by tu už ta špatná možnost a tak bychom to brali jako samozřejmost.. Tohle je hodně divný, zamotaný článek, ale ten film mě vážně donutil ho napsat, a sdělit tak ostatním, co si o tom myslím já, takže jsem moc ráda, že jste si to přečetli. Co si o filmu myslíte vy? Sdílíte taky můj názor?

Moment na který jsme všichni čekali!| DIY Dopis z Bradavic

27. may 2016 at 18:11 | Jane |  DIY
Ano, vážně nastal ten slavný moment, teda, vlastně dva :D Prvním velkým momentem je, že Jane si zase našla čas a energii, aby mohla napsat nový článek, takže prosím o potlesk, tohle už tu dlouho nebylo!! A ten druhý moment, moment, kvůli kterému jste rozklikli tento článek, moment, který všichni už od svých 11.narozenin očekáváme.. Slavnostně vám můžu prozradit, že pokud i vaši sovu s dopisem z Bradavic zajali smrtijedi (přece tu neexistuje možnost, že bychom byli mudlové, ne?!), můžete si s mojí pomocí sfalšovat ten dopis sami, ať už vám je 6 nebo 20. Tákže, tento článek se zapíše do dějin, jako článek, kvůli kterému se Londýnské nádraží zaplnilo polovinou lidí z České republiky, kteří se snaží najít nástupiště 9 a třičtvrtě a kvůli kterému několik čechů skončilo s otřesem mozku, když naráželi do přepážky mezi 9. a 10. nástupištěm. :D (Mám dnes ohromně vtipnou náladu..) Bez dalších mých "vtipných" keců, se spolu hned podíváme na ten skvělý DIY návod, jak si skvěle zajistit otřes mozku alá. DIY na váš vlastní dopis z Bradavic!

(jo, já vím, ale nechci žádné hromadné vloupání..)

Potřebuješ:
papír
tmavý čaj nebo kávu
nůžky
lepidlo (Herkules zase na scéně..)
štětec

Začínáme! První věc, kterou musíme udělat je...... No, jednoduše, našla jsem tuhle skvělou stránku:https://photofunia.com/effects/hogwarts_letter (klik), která je sice v angličtině, ale tím věrohodnější to bude ne? V Londýně se přece mluví anglicky! Pokračuju, našla jsem tu stránku, na které si vyplníte všechny údaje, co chcete na dopise mít. Takže oslovení, jméno a příjmení (můžete použít jméno apříjmení vašeho fiktivního a o mnohem hezčího já, které navštěvuje Bradavice) a adresu na kterou chcete aby dopis přišel (takže Tiskárna 1 :D) (dělám si srandu, prostě použijte vaši adresu, nebo adresu vaší skvělé fiktivní postavy, která je naprosto perfektní). Dopis si bezplatně uložte pomocí hliknutí na tlačítko "GO" a pak si ho můžete do počítače stáhnout pod tlačítkem "Printable" a POZOR je to všechno bezplatné!! Já jsem si zvolila i "paper texture" což mi dodalo takovou tmavší barvu na místech papíru, která byla ale stejně podle mého uvážení slabá. Papíry už jen vytiskneme (ano, je tam i seznam věcí a obálka) a pokračujeme dál..

(mám tam Miss Jane - moje příjmení-, the purple-green bedroom (ta originalita) a pak adresu..)

Po vytisknutí jsem si otrhala všechny okraje papírů, kromě obálky, samozřejmě.. Nijak jsem to nepřeháněla a snažila jsem to ělat spíš rovně, aby ten papír získal jenom menší efekt, stejně bych to ale nebyla já, kdybych to nějak nepodělala, a tak mi to na pár místech trošičku ujelo.. (Nebo spíš na většině všech míst :D).


Přichází moje oblíbená část - udělejte si nějaký tmavě hnědý (hlavně ne ten naoko hnědý co je ve skutečnosti (když se podíváte proti světlu) červený! nikdo nechce rajčecí papír..) (Ok, už bych s těma vtipama měla přestat, začíná to být trapný..) a nebo nějakou kávu. S kávou jsem to viděla na internetu a fungovalo, takže to můžete klidně zkusit, ale já sama úplně nevím, vznikne z toho opálenější pergamen.. :D (..co si vyrazil na dovolenou do Chorvatska, že jo?) (Tohle nebylo vtipný..) Nějakým širokým štětcem pak potřete oba otrhané papíry a obálku. Papíry už musí mít otrhané kraje, když tohle budete dělat, jinak to na okrajích zůstane bílé, kvůli několika vrstvám papíru.. Necháme to samozřejmě všechno zaschnout a vůbec nevadí, když se to trochu zkrabatí (nebo trochu víc..), to je přece účel pergamenu, ne?


Mám tu takový menší tip: Pokud chcete aby podpisy na dopisu (a seznamu pomůcek) vypadal realističtěji, vezměte si nějaké "tekutější" černé pero, a obtáhněte jej..

Vystřihneme a složíme obálku, kterou následně slepíme lepidlem a jako u každého DIY i tady nesmí chybět legendární Herkules.. Určitě jste si nemohli nevšimnout toho, že je u obálky přiložená dokonce i zlatá pečeť, kterou můžete vystřihnout a po přeložení obou dopisů a vložení jich do obálky ji můžete nalepit přes zavírání, nebo tu mám DIY číslo dvě, který jsem viděla na internetu a nikdy jsem ho nezkusila, ale vy byste ho vyzkoušet mohli..


Známe bramborová tiskátka? Myslím, že ano, zkuste si jinak zadat něco na internetu a přísahám (že jsem připravena ke každé špatnosti), že vám vyjede spoustu výsledků. Udělejte si prostě bramborové tiskátko s logem bradavic nebo to, co chcete mít na pečeti - pokud jste takové nemotorné létjící brambory, jako já, stačí, když si tam vyryjete jenom obyčejné "H" (ale počkat, pokud jste líné, jako já, tak si tu pečeť nebudete dělat vůbec.. :D (..rádoby vtipné momenty..) (potlesk, prosím!). Vezměte si a oloupejte (strhejte papír) (to znělo dost divně.. :D) červenou voskovku, nebo voskovku barvy, jakou chcete aby měla vaše pečeť - červená je podle mě nejoptimálnější.. Teď si bokem na papír, nebo už rovnou na dopis (spíš na papír, abyste to kdyštak mohli opravit) vypalte kolečko z voskovky - pomocí zapálené svíčky rozpouštějte vosk na voskovce a nechte ho odkapávat do tvaru kolečka na jicž připravený povrch. Rychle, dokud vosk ještě nezaschne vezměte své skvělé bramborové tiskátko a obtiskněte jej do vosku, aby na něm zůstal vyrytý váš vzor. Hotovo, z papíru už můžete jen sloupnout a přidat jako detail na vaši obálku!


Á, náš skvělý dopis je na světě, takže teď všichni vyražme do Bradavic!! Toť vše pro tento článek ,ale mám pár konečných keců, které vás určitě nebudou zajímat, ale stejně je sem napíšu.. Jak se vám líbí design blogu? Určitě to napište do komentářů, zajímalo by mě to moc, mocinky moc! Vím, že mobilní verze trochu pokulhává proto se vás ptám - Díváte se na můj blog spíš na notebooku/počítači nebo na mobilu? A je design na vašem zařízení v pořádku? U mě na notebooku vypadá dobře, na mobilu ne, tak nevím, jak to máte vy, ostatní. 24. května jsem měla svátek - Jana - takže uvítám vaše přání v komentářích setjně jako vaše odpovědi na předchozí otázky, mějte se moc pěkně a nezapomínejte - už jen měsíc budeme ve škole umírat a pak nás čekají prádniny!!


Nový design (podruhé)

17. may 2016 at 20:53 | Jane
Možná už jste si všimli ankety, která se před pár dny objevila v menu blogu. Dala jsem ji tam hlavně z důvodu, abych zjistila, co si myslíte o designu blogu. Docela dost lidem se design nelíbil, nebo jim nevyhovoval. Mě už taky omrzel, chtěla jsem změnu, proto mám už zase nový design, který jsem tentokrát sesmolila sama.. (Podle toho taky vypadá.. :D) Je to poprvé, co jsem se o nějaký design pokoušela, takže to není žádná sláva, ale myslím, že zas tak špatně to nevypadá.. Určitě budu chtít znát váš názor na nový design blogu v komentářích, jestli vám to nějak blbne tak mi taky určitě napište. Poslední věc je, že bych se chtěla omluvit, pokud jste dnes blog v předělávání zastihli, možná jste se trošku lekli, ale teď už je to snad v pořádku. Pokud jste si na blogu všimli zvláštního designu, nejspíš jste mě zrovna při nastavování zastihli, takže se nebojte.. To je všchno, a dobrovolně-povinně (tohle říká naše učitelka z matiky.. :D) mi napište, jak se vám design líbí. :-))

Make up je zlo!

12. may 2016 at 7:53 | Jane |  Zamyšlení
Make up, to je věc, kterou už dnes všichni bereme jako samozřejmost. Ráno se každý líčí a přijde mu to úplně normální. Co kdyby ale make up neexistoval?

Když nejste namalovaní, jste hnusní a škaredí. Ale proč? Myslím, že tím, že vymysleli make up, udělali spoustu přirozeně krásných dívek hnusnými, jenom proto, že tu je i další varianta jak být mnohem hezčí. Tím, že vymysleli make up odsoudili přírodní krásu. Dřív byli lidé krásní i s pár pupínky na obličeji, nebo ne úplně dokonale zbarvenou pletí. Ne s úplně krásnými rty a dlouhými řasami (jak kdo, samozřejmě) dřív byla tohle krása. Dřív totiž neexistovala možnost, jak být krásnější, dřív tu nebyla líčidla. A to bylo podle mě dobře. Dřív totiž upřednostňovali tu obyčejnou, přírodní krásu. Dnes na sobě všichni nosíme tuny make upu, kde kdo má plasticky zvětšená prsa, kde kdo si prodlužuje a barví vlasy nebo nosí umělé řasy. Kdyby nikdo nikdy tyhle vylepšené zkrášlovací prostředky nevymyslel, byla by dnes normální krásná holka prostě pěkná a ne zmalovaná plastická barbína. Když vymysleli to, jak být krásnější, úplně tak zavrhli tu obyčejnou variantu. A tak, ikdyž je dnes někdo krásný, bez jakýchkoli úprav, je prostě škaredý, protože pak před něj přijdou zmalované barbie, které jsou sice navenek hezčí, ale až se odlíčí a sundají ze sebe všechny ty "zkrášlováky" nebudou o moc hezčí než pytel brambor. (Samozřejmě jen nějaké, nechci tímhle někoho urážet..) Prostě a jednoduše, to, že vůbec nějaké takové prostředky vymysleli, byla velká chyba, protože dnes už si bez nich někdo nedovede představit život, někdo si díky nim připadá méněcenný a hnusný, přitom je velice krásný už jen proto, že nic takového nepoužívá..

Dneska jsem nemocná, tak jsem konečně zpracovala něco, co mi v hlavě tkví už dlouho a konečně to vyšlo na povrch. Nechci tímhle nikoho urážet, ikdyž je to podle mě pravda, ale vážně to neberte jako urážku, spíš jako můk názor. I já sama už jsem líčidlům propadla, ale ne moc a je to se mnou dobré, protože se nelíčím každý den, ale nemusela bych vůbec.. Děkuji, že jste si tohle přečetli a mějte se pěkně. A pamatujte - jste krásní i bez všeho toho vylepšování.

Scrapbook - co je to?, rady a tipy, pomůcky, styly a další..

5. may 2016 at 17:59 | Jane |  DIY
A jak jsem už dlouhou dobu slibovala, je tu konečně další DIY článek, tenhle sice není tak úplně DIY jako spíš článek o tvoření, ale i tak se vám snad bude líbit.. Rozhodla jsem se, že bych vám mohla udělat článek jen a jen o scrapbooku, jelikoř se mě spousta lidí ptá co to je, jak se to dělá apod. Proto v tomhle článku naleznete vše, co o scrapbooku potřebujete vědět, moje ozkoušené tipy a taky jak se scrapbookem začít, co všechno k němu potřebujete a co to vynáší. Jdeme na to!

Co je to scrapbook?

Scrapbook, to je vlastně - mými slovy - jakýsi tvořivý způsob uchovávání fotoaleb a vzpomínek. Dnes už ale často ani sacrapbook samotný tolik s fotkami nesouvisí, tohle ale byla hlavní myšlenka. Je to takové kreativní vedení různých fotoalb, ale dnes už můžete "scrapbookově" zpracovávat všechno od nejrůznějších rámečků a sešitů až po třeba nějaké hodiny.. Scrapbook byl nejvíce oblíbený v zahraničí, kde se také mnohem více rozvíjí, ale i u nás v čechách si našel velikou oblibu. Na scrapbooku se můžeme vyjádřit, můžeme si udělat svoje fotoalbum na míru, můžeme použít co všechno chceme a jak chceme. Docela bych i řekla, že scrapbook prostě nemá pravidla. Vlna která se normálně používá na šití může být při scrapbooku využita třeba naprosto jinak a vzniknou z ní krásné kytičky. Dnes už jsou na scrapbook speciální potřeby (dole je seznam), ale klidně můžeš použít i nějaký pěkný lísteček z oblečení, nebo kytičku co si našla zastrčenou v šuplíku. Můžeš použít knoflík, co ti upadl ze starého kabátu, nebo vlastně úplně cokoliv. Tohle jsou nejrůznější ukázky scrapbooku: (fotky nejsou moje, nechci ukazovat a zveřejňovat fotky své rodiny nebo kamarádů bez jejich povolení..)Typy scrapbooku - jak scrapbook dělat

Existuje veliká škála různých typů scrapbooku. Ten totiž není jen o tom, že si uděláte krásně vyzdobený papír se spoustou fotek. Jak ten papír totiž dál uchovat? Práve na to je tu několik možností. Já osobně nejvíc preferuji možnost sešitků a svazovaných papírů. Scrapbook můžete dělat třeba do nějakého předem vybraného sešitu (viz. obrázek nahoře) a mít tak všechny vaše scrapbooky pohromadě, což je sice super, ale já mám radši každý zvlášť. Dál je tu možnost velice podobná sešitům - šanony. Můžete si vytvořit jakkoliv velké scrapbookové stránky (stránky se tvoří většinou na tvrdý papír jakéhokoliv formátu nejčastěji A3 nebo A4), které potom vsunete do euroobalů a zařadíte do šanonu. Je to praktické, můžete stránky mezi sebou různě přehazovat, vytahovat je a prohlížet si je, na druhou stranu vše je schované za folií a často nevyjde na povrch ta plastika, kterou mám já na scrapbooku moc ráda. Další možností, kterou já preferuji asi ze všech nejvíc je, že na jakýkoliv formát tvrdého papíru si uděláte několik scrapbookových stránek, až máte všechny které chcete mít u sebe pohromadě, uděláte do všech dírky a svážete je - vytvořili jste tak vlastně takovou knížku. Jeden takový scrapbook jsem dávala tady na blog, takže pokud ho chcete vidět, kliknětě sem nebo na tenhle odkaz - http://comeongirl.blog.cz/1602/muj-scrapbook-za-leto . Místo svázání jednotlivých papírů můžete použít taky takové kovové kroužky, v angličtině se jim říká binder rings (viz. obrázek hooodně, hodně nahoře - paris). Další mojí oblíbenou variantou jsou tzv. knížečky, vždy si z kartonu vytvořím jakousi knížku do které si přidělám třeba kapsičku na vstupenky odněkud a celkově dělám knížku velmi interaktivní. Knížky můžou být jakkoliv velké. Protože nechci zveřejňovat svoje výtvory (kvůli rodině..), mám tu pro vás pár odkazů na nějaká youtube videjka - 1. odkaz , 2. odkaz , 3.odkaz na youtube můžete zkusit hledat "scrapbook album" nebo "scrapbook tutorial" a vyjede vám nespočet výsledků, tohle jsou moje nejoblíbenější. Pak jsou tu ještě různé typy scrapbooků, které můžete dělat třeba na rámečky a na spoustu dalších věcí - jeden takový "zvláštní" scrapbook jsem dělala i já, a dávala jsem návod na blog, můžete kliknout sem je to fotokrabička, a určitě to můžete zkusit taky, jestli chcete. :-)

(I já se musím pochlubit se svým scrapbookovým sešitem.. :D)

Co je potřeba?

Jak jsem říkala, žádné specifické materiály na scrapbook nepotřebujete, můžete použít vše, co najdete okolo sebe. Přecejenom je ale lepší nějaké z těchto věcí mít, alespoň pár těch základních, zbytek si lidé pořizují pro radost.


Nůžky - jedna z nejdůležitějších věcí při scrapbooku, lze s nimi jakkoliv zastříhávat fotky, pásky a prostě cokoliv. Jsou tu samozřejmě ty obyčejné a pak tu mám ozdobné, ty se hodí třeba na zastřihávání okrajů scrapbookových papírů. Dál jsou tu precizní nůžky (ano, ty špinavé.. :D) ty se hodí na vystřihování různých detailů, ikdyž častokrát skoro stejně poslouží i ten zelený nožík, v angličtině nazývaný jako exactor knife nebo craft knife, já mu říkám prostě nožík a stejně jako precizní nůžky se hodí na detaily. Všechny tipy nůžek koupíte v jakýkoliv papírnictvích, na nůžky je podle mě nejlepší tchibo nebo ikea, nožík se dá sehnat na internetu a stojí tak kolem 100-300 korun, prodávají se různé sety, ale i samostatně, můj je jak jinak než ze svatéého Tchiba!! :DDD


Lepidlo, ať už jakékoliv je pro mě věc, bez které při scrapbooku nedám ani ránu. Nejlepší je asi nějaké E-600 lepidlo nebo jakékoliv vteřinové či lepící pistole, tohle ale nemám vždy po ruce a dnes už prostě tyčinková lepidla nejsou to, co bývala - proto se často spoléhám na Herkules, který, ikdyž to tam není napsáno funguje i na látku jako jsou stužky nebo malé plstěné ozdoby, jen je nutno chvíli počkat. Výběr lepidla je samozřejmě jen a jen na vás, do scrapbooku se bez něj ale určitě nepouštějte.


Tyhle papíry už jste u mě na blogu mohli taky dost často vidět ano, jsou to ony slavné scrapbookové papíry, bez kterých se já prostě na scrapbook neobejdu.. :DD Tyhle sady už jste vidšli v oblíbencíh a jsou z obchůdku idea-cretive.cz . Jako další skvělý obchod na papíry je pro mě určitě Tchibo, jde jen o to, abyste je zachytili ve správnou chvíli, kdy zrovna budou papíry prodávat, pak to vážně stojí za to a vyplatí se do nich zainvestovat. Papíry můžou být levné a prodávat se třeba i po jednom kusu a nebo jsou tu i sady, samostatné nebo trhací a tady jde i o kvalitu papírů, ta se pak podepíše i na cenně a mnohdy to není úplně nejlepší.

SUPER TIP - pokud nemáte scrapbookové papíry ani na ně nemáte peníze, stačí si vzít obyčejný barevný papír, jaké barvy chcete, dáte si ho do tiskárny místo těch bílých, v počítači si vyberete jakýkoliv pěkný vzor se vám líbí, dáte ho tisknout a on se místo na bílý papír vytiskne na ten barevný - máte skvělý scrapbookový papír zadarmo!


Washi pásky, ozdobné lepící pásky nebo washi tapes jsou vlastně barevné pásky nejčastěji vyrobené z rýžového papíru, které váš scrapbook dozajista pěkně oživí. Dělají se nejrůznější šířky, délky a hlavně vzory a rozhodně se do nich vyplatí zainvestovat. Jenom vás prosím, neskončete jako já, protože tohle ani zdaleka nejsou všechny moje pásky.. :DD Asi podle mě nejlepším obchodem na washi pásky je Tchibo, jsou zde pěkné vzory a tchibo dělá nejrůznější tématické sady, které někdy sice stojí trochu víc, ale já prostě neodolám.. :D Kromě Tchiba je tu taky pro někoho mnohem dostupnější DM, kteří sice pásky mají z obyčejného lepivého "papíru" a mé osobně víc vyhovují ty z tchiba, ale jsou mnohem levnější a dostupnější. U nás v papírnictví jsou pak k dostání pásky značky Heidi nebo Wahi Tapes, které jsou taky moc super. V tchibu jsem nedávno objevila i látkové washi pásky, které ale vedou i ve Wiki (hračkářství) takže se tam určitě podívejte.. :D

SUPER TIP: pokud nemáš žádné washi pásky, zkus si vzít třeba malířskou pásku (průsvitnou, klidně zkus i obyčejnou lepící pásku, jestli chceš, ale to asi nebude fungovat..), zvola si design, jaký na pásce chceš nakresli/natiskni ho na obyčejný papír, opatrně na něj přilep pásku a až ji odlepíš, design by se na ni měl přenést. Nejlépe na tohle funguje barva z tiskárny.


A samozřejmě je tu spousta dalších dekorací. Můžete použít různé stužky nebo i zbytky stužek třeba z květinářských vazeb, ve kterých můžete často najít i různé plstěné motýlky nebo kytičky. Pak jsou tu různé drátěné barevné a chlupaté čističe na dýmky, které si myslím všichni známe hlavně z dětství. Takzvanou puffy paint, neboli barvu, která zaschne 3D efektem také nemusím připomínat, další super věcičkou je třeba glitter glue, třpytivé lepidlo, které dnes na internetu i v papírnictví najdete ve velké škále barev. Je tu toho mnohem víc - různé dřevěné ozdobičky, kamínky, flitry, třpytky, gelovky, bavlnky a provázky abych nepomněla na samolepky, u kterých vám rozhodně doporučuju buď Tchibo, ale u mě stejně vyhrává Project Life alá ty nejlepší samolepky na světě!!!

Nejlepší scrapbookové obchody - moje doporučení..

Často věci na scrapbook neseženete jen tak v papírnictví, tady jsou moje nejoblíbenější scrapbookové obchody:

Idea - Creative : http://www.idea-creative.cz/

Tchibo : http://www.tchibo.cz/

Pretty Papers - Project Life : http://www.prettypapers.cz/

Washi pásky : http://www.washipasky.cz/


Aaaaaaaaaaaaa, právě jsem dorazili nakonec tohoto sáhodlouhého článku o scrapbooku. Schválně, zajímalo by mě, kolikrát jsem v tomhle článku napsala slovo scrapbook. kdo na to přijde, má u mě čokoládu, jen si ji musí koupit sám.. :DD Snad se vám to líbilo, inspirovalo vás to a pokud máte nějaké připomínky nebo otázky, klidně mi je napište do komentářů, ráda pomůžu nebo poradím. Uvidíme se u dalšího článku, pravdšbodobně někdy o víkendu, zatím se mějte pěkně :-))