Když se člověk nudí o prázdninách..

26. june 2016 at 13:56 | Jane |  Diary
Vlastně bych teď mohla říct, že se mám dobře - škola nám skončila, mám prázdniny a počasí docela přeje. Takže ano, mám se skvěle! Za tyhle dny se toho událo docela dost a já si to všechno šetřila do tohoto článku, tákže, tady máte něco málo z průběhu mých dní..
Vlastně to bylo všechno jenom o psaní závěrečných písemek, učení se na závěrečné písemky a brečením nad výsledky závěrečných písemek.. Některé dopadly dobře, u některých jsem tak, tak vyváázla s dvojkami a měla jsem asi jednu trojku. Mnozí z vás by určitě řekli, že dobrý, což já asi taky, ale na "gymplačku" by to mohlo být lepší, navíc, uznejte, že pátá třída je jednoduchá.. Ale proč tady rozebírat něco tak nudného, jako jsou písemky! Celou tu dobu (a vlastně i trochu teď) mě totiž provázely myšlenky o tom, že školu přecejenom opouštím a mám na ni dobré tak i ty špatné vzpomínky, a tak jsem se snažila si těch posledních pár týdnů na mojí teď už bývalé škole užít. Spoustu lidí už totiž zřejmě neuvidím, což je mi v mnoha ohledech dost líto, ovšem dospělí pořád říkají, že "si najdu další kamarády a až odejdu z gymplu, tak se mi po nich taky bude stýskat a pak si najdu zase další a další..". Tak nějak si uvědomuju, že je to nejspíš pravda, ale stejně bylo to loučení dost těžké, no, nakonec jsem to zvládla, zapříčinila jsem pár mokrých ramen, ale zvládla jsem to.. :D
A teď už jsou (teda alespoň pro mě) prázdniny!! Já jsem se na ně celý rok tak těšila, odpočítávala jsem všechny měsíce, dny a dokonce i hodiny, a teď, když jsou konečně tady, si tu velkou událost snad ani nějak neuvědomuju. Přijde mi, že postupem času člověku ty "velké" události už ani tak "velké" nepřijdou a když rosteme, nakonec prázdniny vnímáme jako obyčejné dny volna.. (což ony vlastně jsou, ale jako malé děti to pro nás byly dny volna, sluníčka a dnů s přáteli - prostě něco "speciálního") Tuhle "změnu" ve vnímání těchto věcí jsem pocítila už i tyto Vánoce, prostě to tak asi je a bude, stejně je to pořád lepší než být dospělým a nemít prázdniny skoro vůbec.. (učitelkou totiž být rozhodně nehodlám) Takže tady teď tak sedím, přemýšlím o krásných slunečných prázdninách, a venku zatím prší. Každopádně tak, jako tak, prázdniny jsou prostě dny volna a ty si školáci cenní vždy, ikdyž už ne tak, jako když to byli malé děti. A úplně nejvíc si těch prázdnin cenní lidi jako já, kteří hned po nich nastupují do nové třídy, plné nových lidí, a začínají vlastně úplně na novo, jdou do nové školy a všechno je nové a přesto, že se hrozně těší, jak bude všechno nové (a ohromně se těší na tu novou aktovku, co na ni šetří už půl roku), stejně mají trošku strach, jestli se z těch nových lidí vyklubou spíš noví přátelé, nebo nepřátelé..
Musím uznat, že poslední dobou jsem všechno tak nějak vypustila z hlavy, všechno kromě gymplu, což je vážně hodně moc omýlané téma na tomto blogu, který nejspíš za chvíli přejmenuju na něco jako "deník depkařské gymplačky" nebo podobně.. :D Doufám, že v tomhle mi budou prázdniny nápomocny a pomůžou mi i tohle dostat z hlavy, abych si mohla konečně naplno užívat, což dělám vlastně i teď, ale ta myšlenka mě neustále otravuje.
Přesunula bych se ještě na trochu jiné téma a tím jsou knihy - přijde mi totiž, že jsem poslední dobou čtení dost zanedbávala, což se má ale o prázdninách změnit, protože přichází spoustu volného času, který budu moc ráda věnovat čtení. Ostatně, včera jsem dvě knihy dočetla a zároveň jsem načnula i jednu novou, jmenuje se Divergence a vím, že už teď o ní polovina z vás ví, a jásá, jak je to skvělá kniha, mě se taky dost líbí, ale nejprv si chci přečíst ji a až pak se podívat na ty filmy, co teď nedávno natočili, každpoádně knížka se zdá být dost dobrá! (Schválně zkuste uhodnout, kolikrát jsem v tomhle článku použila slova "každopádně", "což", "ostatně", "prázdniny" a "gympl". Já myslím, že tolikrát, že to snad není normální.. :D)
Každopádně (zase..) si i vy užívejte tyto slunečné/deštivé dny ikdyž jste ve škole a všem vám držím palce, pro to nejlepší vysvědčení, jaké dokážete! (Což mi připomíná, jak dopadlo to moje? No, nakonec jsem to vypilovala a mám vyznámenání - dvojku z matematiky a z "čjs" což je takové spojení dějepisu, zeměpisu a přírodopisu..)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 D. D. | Web | 26. june 2016 at 17:18 | React

Na pátou třídu máš vysvědčení dost dobrý, řekla bych; já jsem v osmé a mám dvě trojky (matika & chemie), pak tuším čtyři dvojky (angličtina, němčina, fyzika, zeměpis, přírodpis... tak je jich teda pět, aha, ale počítala jsem, že budu mít ještě další dvě - hudebka a občanka, ano, ostuda -, takže vlastně dobrý :D).

Prázdniny mám taky už teď a musím říct, že už jsem se nemohla dočkat, ačkoli už od 1. září roku 2015/16 se těším na svůj první den devítky, a je to mnohem silnější než radost (nebo teda to těšení, co probíhalo předtím) ze samotných prázdnin. Ano, zní to divně, ale... těším se zpátky do školy :D! Jo a taky se těším na den, kdy budu psát přijímačky na střední, a ještě víc na třicátý červen příštího roku. Vlastně jsou to body, které značí, že už se blíží můj odchod ze základky, kde jsem to nikdy vzhledem k našemu kolektivu nikdy moc nemusela... To z toho, myslím, trochu vytlačuje tu divnost z toho, ne :'D? I když jo, uznávám, ta radost, že už bude září, se logice trochu vymyká - když to tam fakt nemusim, ale tak co.

Hodně štěstí na gymplu ;-).

2 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 26. june 2016 at 19:29 | React

S tím čtením to mám úplně stejně! Když už jsem četla, byla to poslední dobou hlavně povinná četba do školy, takže už se moc těším, až si přečtu něco podle svého výběru. :-)
Gratuluju k tak krásnému vysvědčení! To moje bude o dost horší, ale vlastně mi to ani moc nevadí, protože už jsem pochopila, že jsou důležitější věci než známky, i když ani ty mi nejsou tak úplně ukradené. :D
Užij si prázdniny a hlavně se moc nenervuj tím gymplem! Bude to dobrý. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement