October 2016

Typy lidí ve třídě

12. october 2016 at 17:46 | Jane
Přijde mi, že poslední dobou se na mém blogu neustále střídají články z rubrik zamyšlení, DIY a diary, ale nic dalšího, proto jsem se dnes rozhodla obsah blogu trochu spestřit tímto článkem o typech lidí ve školních lavicích. Ať už to chceme, nebo ne, škola už dávno začala, a naše životy se zase pomalu dostávají do stereotypních denních režimů, ačkoliv si asi nikdy nezvykneme na to hrozné řinčení budíku až příliž brzo (8:30) ráno, než aby se vůbec dalo vyjít z postele. A ne, nemám školu od devíti..:D Ale když už se z té teploučké a měkkoučké postele nějak vyškrábeme (většinou to nejsme my, ale naši rodiče, co se nás z ní snaží vytáhnout), musíme vyrazit do jistého ústavu zvaného škola, který tu dospělí postavili aby se mohli zbavit svých dětí, a nechat učitele aby je mučili. Když se po uběhnutí velkého maratonu několika moc schodů (jeden z mučících prostředku školy, o kterém ani nevíte) konečně dostanete do třídy, tohle, je to, co tam povětšinou uvidíte. Pojďme si společně probrat několik nejčastějších typů vašich spolužáků, a lidí ve škole celkově:

1. Šprt

A úplně nejvíc klasicky začínám samozřejmě asi tím nejméně obsáhlejším (a přesto ho každý máme ve třídě) a nejvíce nenáviděným člověkem, kterého ve škole máte (ikdyž občas to taky může být ta hrozná učitelka matiky, co si na vás zasedla). A tím je.. štěkající veverka! Ne, samořejmě že si dělám srandu, je to šprt, který by mi v tomhle momentě asi řekl, že veverka, která by štěkala se přece naprosto vymyká všem zákonům přírody, což je možná pravda, ale je to sranda (a to je přesně to slovo, které šprt, nezná) (ano, dokonce i člověk, co se dovede naučit všechna slovíčka z němčiny a severoafrické-korejštiny, neví, co je pouhé české slůvko). Šprti jsou velice jednoduchá a předvídatelná stvoření. Vypadají docela jednoduše, někteří nosí brýle, jiní ne, ale není to podmínkou, ovšem jsou tu ještě případy, kteří brýle nosí schválně, ačkoliv nemají žádné dioptrie, najdete je většinou v celkem vkusném, ač naprosto příliš moc barevném a přeladěném oblečení, které jim je o několik čísel větší ("Aby vydrželo na delší čas.") a které nosí zastrkané hluboko v kalhotách. Vlasy jsou většinou pevně sepnuté, či zapletené ve složitých a dlouhých copech, které by si ale sami v životě neudělali. Šprt se vyskytuje v lavici, a to nejen o hodinách, ale i o přestávkách, kde si znovu a znovu pročítá své uhledným písmem psané poznámky, na 5 let dopředu. Ale je tu ta nejsmutnější z věcí a faktu o těchto stvořeních. Šprt, je pouze šprt, učení má naučené, ale dejte mu vypočítat příklad co nebyl v učebnici, a ubrečený odběhne pryč. (Šprti nikdy nesnesou porážku..)

2. Člověk, co o něm lidi říkají že je šprt (není)

Tento člověk je pouze chytrý, nic víc v tom není. Neskutečně ho ale naštvete tím, že o něm budete říkat, že je šprtem, neboť s ním nesdílí společného naprosto nic.

3. Člověk, který by chtěl být šprtem

Lidi, co by chtěli být šprty, většinou s šprty sedí v lavici, snaží se dělat věci jako oni, možná se dokonce i učí, ale jejich mozek bohužel není s to zpracovat tolik informací, neob nevím co, a proto jsou většinou jejich odpovědi špatné. Na druhou stranu, snaha se cení, ne?

4. "Cool kid" a největší miláček třídního publika

Tohle je člověk, který je milý i na ty nejdivnější nebo nejhorší, lidi ve třídě, dokonce i na ty, co ho nenávidí (ne často se takoví najdou), nosí značkové, stylové oblečení podle poslední mody, a třída ho miluje. Vždycky jde s proudem (nebo možná proud jde s ním?), nesnaží se nijak vybočovat, ačkoliv kdyby to udělal, vybočení by to nebylo, neboť druhý den by to opakovala celá škola. Nutno dodat, že tento člověk je i dost bohatý, a často dává učitelkám drahé bonboniéry na Vánoce a na konci školního roků.

5. Kumpáni oblíbenců

Tito lidé, se drží vždy u zrovna nejoblíbenějších lidí ve třídě, dělají všechno co dělají oni, oblékají se stejně a ve všem s nimi souhlasí (projistotu). Učení jim většinou moc nejde, a přeskakují od jednoho kamaráda, nebo spíš "kamaráda" k druhému, jak se jim to zrovna hodí, nejspíš aby jim to přineslo oblíbenost také, nebo aby byli pozváni na nějakou párty.

6. "Vtipálci"

Tihle lidé a jejich "vtipné" vtipy jsou jednimi z méně oblíbených lidí ve třídě, neboť v hodinách neustále vykřikují (a často si dovolují i na učitele) nevtipné věci, kterým byste se nezasmáli už ani v pěti letech a ještě k tomu se u toho tak potutelně smějou, jako že právě vymysleli novou teorii relativity. Taky je tu ještě jedno odvětví vtipálků, tito lidé řeknou jednou jeden dobrý vtip, který omílají tak dlouho, až naprosto ztratí na vtipnosti..

7. Rádoby rebelové

Tak tyhle lidi každý známe. Je to ten typ lidí, co se jakoby nezajímá o to, co bude mít za známku, schválně si nedělá domácí úkoly a v hodinách oplývá otrávenými výrazy. Pokud ale tito lidé dostanou horší známku, už to takoví rebelové nejsou.

8. Závisláci

Ať už jsou to knížky, hudba, mobil či jídlo, závisláci svoji závislost často nedokáží zkrotit ani o hodinách, o přestávce nemluvě.

9. Holčičí růžovky

Je to vždycky tak skupina holek, co se v předčasném věku líčí (a někdy to tahají i do školy) a neustále se baví o oblečení. Taky pořád mluví o tom, kolik měly kluků, a jak se s nimi rozvedly, protože stáli za nic, pořádají velké lovy kluků (jen proto, aby se s nimi mohly po třech dnech rozvést, vymýšlejí pro své tajné lásky přezdívky typu "židle" a přitom jim je jenom devět, a polovina z nich jsou jenom fiktivní kamarádi (druhá polovina pedofilové z facebooku, který mají, ikdyž jim třináct nebylo).

10. Sportovní nadšenci

V tělocviku až neskutečně podlézají učitelům, stejně tak, jako učitel nějakým způsobem podlézá jim, nechá je všechno ukazovat, a rozcvičku mají víc než ostatní. Když se třeba běhá, vždycky doběhnou první, a ještě mluví o tom, jak to bylo krátký, a že by si dali ještě kolečko, a ve třídě často chybí, když neustále dojíždějí na závody všude možně po české republice. A taky nikdy nejsou nemocní - nojo, sportovci mají silnou imunitu. (až na to, že polovina těch lidí ani nesportuje, v tělocviku se zadýchává, a vlastně sport naprosto nenávidí)

11. Parta "hustých" kluků

Tahle partička často používá výrazy, kterým člověk ani nerozumí a růžovky je milujou, ačkoliv se chovají jako totální sobci. Chodí oblíkaní samozřejmě stylově, a o přestávkách od jejich koutku často uslyšíte salvy smíchu a taky výkřiky jako "It's a prank, brou!" Po roce se s nimi ale můžete (konečně) rozloučit, protože propadnou a budou opakovat ročník.

12. Gameři

Tihle kluci mají o přestávkách vždycky telefony naležato, a hrajou nějaké ze závodních her s auty, přičemž naprosto vyřvávají když se jim povede vyhrát. Jinak ale srší vtipem, a člověk si s nimi může občas docela dobře pokecat.. Až na to, že občas by se dali poslat spíš do školky.

13. Člověk, co plave proti proudu (anebo spíš "jako" plave proti proudu)

Tenhle člověk musí mít vždycky odlišný názor. Ať už se jedná o cokoliv. Člověk ale nakonec vždycky vidí, že až tak (nebo spíš vůbec) rozdílný od ostatních není, a spíš se jenom snaží vyniknout (což se moc nedaří..)

14. Nejlepší člověk ve třídě

A to jste vy. Ať už jsem to já v té své, nebo vy v té své, vždycky jste ti nejlepší! :D (tohle jsem sem dala čistě ze srandy)

Našli jste se někde? Jestli ano, můžete mi do komentářů napsat, jako kdo se cítíte být a proč, já si myslím že jsem tak trochu knižní závislák, nejlepší člověk ve třídě, vtipálek, a člověk, o kterém si lidi myslí a říkají, že je šprt. Nakonec chci taky ještě říct, že to bylo myšleno čistě pro pobavení, a nechci tím nikoho urazit, ale dneska mám zrovna takovou "vtipálkovskou" náladu. Mějte se pěkně, a pamatujte, už zbývají jenom dva měsíce do Vánoc!

Jak se z Emmy stala Olivia a jak jsem prožila celé září

7. october 2016 at 0:00 | Jane |  Diary
Už to bylo něco přes měsíc, co jsem vydala poslední článek z mého života a vlastně i něco přes měsíc, co jsem vydala poslední článek vůbec, ale to už je spraveno, neboť před chvílí jsem zveřejnila další DIY článek s Harry Potter tématikou, a teď vás hodlám všechny informovat i o tom, jak probíhal můj poslední měsíc na nové škole, i o dalších skvělých (a toříkám vážně skvělých!) novinkách.
První věc je věc, za kterou mi přijde, že se omlouvám už snad v každém druhém článku, a přijde mi, že ji prostě ne a ne nemůžu spravit, a to je pravidelnost mého vydávání. Když si uvědomím, že ještě přek půl rokem jsem vydávala i několik článků týdně, přiznávám, že se za ten článek měsíčně dost stydím, a tak to hodlám co nejrychleji napravit. Procházím teď ale dlouhodobě dost velkou autorskou krizí, či jak bych to nazvala, takže mám na druhou stranu strach, aby články neztratily na kvalitě, zatím se ale snažím, a přiznávám, že mě blogování moc baví, hlavně když vidím vaši skvělou odezvu v komentářích! Jako další odezvu beru i to, že dne 4.10. (což pro mě bylo včera) se můj blog stal blogem dne, konkrétně to bylo úterý, a věřím, že když jsem se tohle dozvěděla, (zrovna jsem měli přestávku před hodinou biologie) vážně jsem z toho byla nadšená, a to možná až moc, ačkoliv pro mě to znamená hodně! A tak vám chci vše co můj blog čtete poděkovat z celého srdce!
Jinak, přijde vám už konečně lepší můj design? Dost dlouho jsem se s ním trápila, a teď bych řekla, že už konečně jde můj blog číst na mobilních telefonech, a počítačích se všemi druhy rozlišení, ovšem pokud zrovna vám design nefunguje, určitě mi můžete napsat a pokusím se ho ještě zlepšit.
A teď konečně, část kvůli které se deník nazývá deníkem, aneb část, kdy vám převyprávím, co se v mém životě událo a neudálo za poslední dobu. Ve škole se to už zlepšilo, dokonce už mám i nějaké kamarády, ovšem pomalu sama sebe shledávám, jak se ze mě, extroverta každým coulem, stává introvert, a ne že bych za to nebyla ráda, možná je to přecejenom dobře, každopádě nějaký ten kontakt s lidmi mi ve škole nechybí, a nakonec i známky jsou dobré, ačkoliv o ty mi nějak moc nejde. (Ale přiznávám, že jsem se shledala v absolutním záchvatu vzteku, když jsem v testu dostala obyčejnou dvojku! Dvojku!) Mám tam docela dobrých pár kamarádek, ale hlavně kamarádů a možná, že jednou budu brát rozhodnutí nové školy i jako správné rozhodnutí. Je tu ale mnohem důležitější (nebo alespoň pro mě důležitější) věc, o kterou bych se s vámi chtěla podělit. Green Day vydávají nové album, Revolution Radio (už za dva dny!!) a to znamená, že vyjíždí i na tour - Revolution Radio tour! A hádejte co se mi stalo...... JÁ MÁM LÍSTKY!!!! A tak už se jenom tetelím do 20., či kolikátého ledna, až se na ně přijedu podívat do Prahy. A uznejte, že všechny tři písničky, které zatím zveřejnili jsou boží! (..a teď jsem si uvědomila, že přemýšlím a íšu jako naprosto posedlá puberťačka, jeě´ště ke všemu zahleděná do sebe, když musí tohle vytahovat úplně všude) Nechci se moc vytahovat, ale jsem z toho tak neskutečně nadšená, že prostě musím! k těm lístkům se ale váže taková dost zvláštní historka, byly totiž objednány jako jedny z úplně posledních lístků vůbec, protože já prostě naprosto vůbec nevěděla, že Green Day vůbec na nějakou tour jedou, ale oni už dokonce na t tour byli!! A tak, když jsem tak brouzdala po internetu jsem objevila video Green Dayů, jak hrajou naživo Revolution Radio, a pak mi došlo, že asi možná koncertujou, to znamená, že jsem hned hledala, jaké lístky by se daly vzít, a vzhledem k tomu, že se několik dalších lidí rozhodlo jít se mnou, hledali jsem docela slušný počet lístků a málem bychjom je nenašli, ale usmálo se na nás přecejenom štěstí, a tak je máme. Já jsem totiž ten hrozný typ člověka, co se o všem dozví až příliš pozdě, a tak jsem se s vámi musela o tohle podělit, ačkoliv většině z vás to vůbec nepřijde zajímavé.. Nic dalšího se v mém životě ani tak neudálo, až na to, že jsem začala chodit na základní uměleckou školu, na lekce kytary, a zjistila jsem, že bohužel neumím hrát na kytaru asi tolik jak jsem si představovala, a že mi asi brzo umře malíček. Taky jsem začala číst knižní sérii, či co, o podivných dětech a kouzelném sirotčinci slečny Peregrinové, a unznávám, že jsem byla poblázněna už asi po prvních 50 stránkách, fotky to vážně skvěle doprovázejí a prostě skvělá kniha, ikdyž teď už čtu druhou. No, když jsem se pak vydala do kina na zfilmovanou verzi prvního dílu, už jsem tak ohromená nebyla. Ne že by to bylo zpracování filmu, režíroval to Tim Burton a ten prostě ví, jak na to, ale spíš mě překvapil děj. Nepochopila jsem záměnu dvou charakterů Emmy a Olivie, ani třeba chybky jako změnu pohlaví psychologa Golana, nebo to, že Jcoba vezl k Abeovu domu Rocky. Vedle všech těchto nesrovnalostí ale uznávám, že se mi film líbil, obzvlášť potom ta domyšlená část s Jacobem a jeho cestováním mezi smyčkami jen kvůli Emmě (filmové Olivii). Ofilmu a knihách jsem se rozkecala dost, ale je tu ještě jedna knížka, která mě nadchla, a tou není nic jiného než knižní zpracování hry Harry Potter a prokleté dítě. Uvědomila jsem si, že jsem o této knize ještě nic nenapsala, ačkoliv jsem četla anglickou i českou verzi, a tak můžu říct jenom jediné. Když jsem poprvé dokončila čtení Cursed Child, ta knížka dokončila mě, a myslím, že lepší návrat Harry Potter dostat nemohl. Nejde mi ani pořádně slovy celá ta kniha, či hra popsat, tak jsem jí unešena a tak moc mě uchvátila, uvědomuju si ale, že tento článek je už moc dlouhý a proto ho ukončím teď a tady. Uvidíme se brzy u dalšího, tentokrát doufám že i více přínosného článku než je tenhle, mějte se pěkně, užívejte sluníčka dokud je ještě tady, protože podzim se nezastavitelně blíží, a nedělejte si starosti z dvojek, protože dvojky jsou skvělé známky.

.. další Harry Potter DIY

5. october 2016 at 9:08 | Jane |  DIY
S tím pravidelným vydáváním v minulém článku jsem si asi dělala dost falešné naděje, no, každopádně první, útrpný měsíc školy je za mnou a tak vám teď už snad doopravdy můžu slíbit, že budu vydávat minimálně jeden článek týdně, startuji tímto článkem, a slavnostně přísahám, že jsem připravena ke každé špatnosti!

Už je to dlouho, co jsem naposledy vydala svůj poslední DIY článek, a stejná doba utekla i od doby, co jsem vydala poslední Harry Potter článek.. Od té doby jsem ale také nebya doma, ale zároveň jsem pracovala na tomhle článku, a dnes vám konečně můžu oznámit, že vám zase s potěšením přináším několik skvělých návodů, jak si můžete vyrobit dekorace, ale i věcičky, které se možná budou hodit nejen s tématikou Harryho Pottera!

Tužka, která nemá říkat lži

První DIY návod, který si dnes ukážeme, bude skvěle vynikat ve vašem školním penále, a nikdy s ním nenapíšete nic špatně, přecejenom - nemá říkat lži, ne?

(omlouvám se, že to moc není vidět)

Potřebujeme:

obyčejnou tužku jakékoliv tvrdosti, barvym či tvaru
jehlu, malý nožík (tzv. craft knife) nebo i obyčejný nůž
bravu na sklo, temperu, či lak na nehty


Tento DIY má spoustu nejrůznějších způsobů, jak ho můžete vyrobit, a můžete použít i spoustu různých materiálů, proto mi přijde tak skvělý. Místo například jehly, můžete použít v podstatě jakoukoliv ostrou a tenkou věc, kterou by se dalo něco vyřezat, místo tempery jakoukoliv jinou červenou barvu, a tužku taky můžeme použít každý, jakou zrovna máme po ruce. Tím taky začneme, vezmeme si tužku, kterou jsme si vybrali, aby se stala "obětí" tohoto návodu. (Či snad trestu?) Teď si budeme hrát na zlou a zákeřnou Umbridgovou, a vezmeme si naše "speciálně upravený brk - jakýkoliv nožík, či jehlu, já použila tzv. craft knife, ovšem ten už u mě asi znáte (pokud ne, osvětlení najdete tady) - a začneme s ním psát,I must not tell lies či Nemám říkat lži, řekněme, dokud si to tužka opravdu nevštípí. Stačí pouze když budete kamkoliv na tužku vyrývat tento nápis, písmenko po písmenku, a ačkoliv se to zdá dost těžké, za chvíli se do toho dostanete jedna báseň. Pokud je vaše tužka například vícebarevná, nebude na ní nápis tak dobře vidět, proto je lepší tužku před začátkem nabarvit na jakou barvu chcete, nejlíp podle mě vypadá taková klasika jako je třeba černá nebo bílá, ale pomocí smíchání temper by se dala tužka stejně tak dobře nabarvit třeba tělovou, aby vypadala opravdu jako Harryho ruka - barvu prostě použijte jakou chcete, moje tužka už byla předem černá, takže jsem to měla o několik kroků jednodušší. Jakmile máme nápis vyrytý (či napsaný tak, že se vštípil), můžeme ho nechat tak jak je a zakončit tak návod, nebo můžeme dovnitř přidat červenou barvu, abychom vytvořili efekt krve. Já jsem použila barvu na sklo, protože se mi s ní dobře pracovalo (..a možná taky, protože jsem zrovna po ruce neměla temperku :D), ale vy můžete použít klasickou červenou tempreu, nebo i lak na nehty, který nanesete opatrně dovnitř písmenek. Další technika je taky taková, že barvu přetřete přes písmena (na to doporučuji právě lak na nehty, nebo bravu na sklo, s temperou to nemusí úplně vyjít) a poté pouze otřete tužku kapesníkem - barva tak zůstane pouze v prohlubníh, co jsou v písmenkách. Hotovo!

Snapeův lektvar


Potřebujeme:

jakoukoliv menší průhlednou lahvičku, nejlépe s uzávěrem
štítek se jménem lektvaru - buď můžete vytisknout, nakreslit či použít samolepku v jedné z dodatkových knih (Harry Potter - Filmová kouzla)
vodu
vodové barvy
štětec
a cokoliv dovnitř lektvaru


Začala bych ozdobením naší malé, vymyté nádobky. Můžete například nabarvit víčko temperou, což jsem já neudělala, ale vypadalo by to podle mě dobře, reálněji, a lépe by to zapadlo do světa Harryho Pottera. Poté přidáme štítek, který buď můžete vytisknout (tady jsou nějaké, co jsem našla) nebo si je sami podle nějakého vzoru nakreslit a vyrobit, či použít samolepky, které jsou v jedné z dodatkových HP knih - Harry Potter a filmová kouzla, ale myslím, že budou i v jiných knihách. Výhoda vyrobených štítků je ta, že můžete trochu popustit uzdu své fantazii při vymýšlení jména lektvaru.

(ano, bohužel je to naopak)

Teď se musíme rozhodnout, jaký lektvar bychom chtěli vytvořit. Zase můžeme hledat inspiraci na internetu (tady) a ztkusit ji vytvořit, nebo v některé z dodatkových knih, či se inspirovat popisy lektvarů v samotných knihách o Harrym Potetrovi. Fantazii se meze nekladou, klidně můžete vyrobit a namíchat svůj lektvar sami, přidat do něj třeba nějakou plastovou figurku žáby, a podobně. Vodu kterou budete do lektvaru používat, je podle mě vždycky lepší zabarvit trochou žlutých a hnědých vodových barev, aby nabrala ten "starý" odstín, použít ale můžete klidně růžouvou vodovku, je to jen na vás. Já se inspirovala jednou ze sběratelských samolepek (ach, pamatujete když se dřív s každým vymněňovali a každý měl několik skvělých aleb!) a vytvořila jsem ten úplně poslední. Prostě jsem do obarvené vody přidala pár vlastnoručně vyrobených malinkatých bambuleček z růžové bavlnky. Takhle si můžete skvěle hrát s materiály a vytvářet nejrůznější a nejstrašidelnější kombinace a nové lektvary. Jak by řekl Sirius, pojďme si hrát s chemickým nádobíčkem!

Inspirace na lektvary pro vás, a čím jsem se inspirovala já:

(omlouvám se, že je to naopak)

(já jsem dělala ten nalevo na samolepce, znovu se omlouvám, že je to naopak.. :/)


Bradavické kolejní sešity


Tento DIY zase můžete vytvořit několika způsoby, což se mi na něm líbí, a taky můžete zvolit jakoukoliv bradavickou kolej chcete!

Potřebujeme:

barevné papíry (v "hlavních" kolejních barvách)
fixy (ve "vedlejších" kolejních barvách)
papírovou lepící pásku, washi pásku z rýžového papíru, či jakoukoliv jinou pásku, kterou lze z papíru bez škrábnutí odlepit a nalepit
sešit
bílý papír
lepidlo

různé druhy vzorů, které můžeš vyzkoušet (já použila vzor na kravatě)

Začneme tím, že si vybereme papír s "hlavní" barvou koleje, kterou chceme vytvořit (nebelvír - červená/rudá, zmijozel - tmavozelená, havraspár - tmavomodrá, mrzimor - hořčicově žlutá/žlutá). Můžete si vytvořit sešity od každé koleje, jako já, nebo si vytvořit sešity pouze svých oblíbených kolejí, nebo sešity pouze vaší koleje. Pokud nevíte v jaké jste koleji, určitě si udělejte Sorting Test na Pottermore.com, kde teď nově přibylo i rozřazování do nových Ilvermony kolejí, což jsou koleje v kouzelnické škole Ilvermony, v Americe. Kdyby vás to zajímalo, jsem Nebelvír a v Ilvermony jsem kolej Wampus. (stránka pottermore: tady) Začneme tedy už se samotným návodem, který můžeme udělat dvěma způsoby. Na jednodušší z nich, který jsem ale nezkoušela, ačkoliv vím že zaručeně funguje, budeme potřebovat pouze počítač a tiskárnu. Jednoduše si vytiskneme vzor v barvách vybrané koleje, co je na kolejních šálách (nebelvír - tady, zmijozel - tady, havraspár - tady, mrzimor - tady), ty vytiskneme, pro malý A5 sešit ve formátu A4, pro velký A4 sešit dva formáty A4 papírů, a pouze je na sešity nalepíme, z bílého papíru vystřihneme už jen jmenovku, můžeme ji například ozdobit nějakým nápisem jako Hogwarts school of witchraft and wizardry, či podobně, napíšem své jméno, předmět, třídu, a tyhle klasické věci, a štítek nalepíme na sešit kamkoliv budeme chtít (preferuji umístění uprostřed nahoře). Nejlepší rozměry štítku jsou podle mě 8cm na šířku a 5cm na výšku. Sešit je hotov a netrvalo to ani pět minut. Protože na tom ale naše tiskárna není úplně nejlíp, a nebylo by to podle mě tak pěkně barevné, jako když použiju barevný papír, "obal" sešitu vyrobím vlastnoručně, tady je jak na to. Vetzmu si mnou vybraný barevný papír podle barvy koleje kterou teď dělám a začnu. Nastříhám si pásku na pruhy a začnu ji na papír lepit tak, aby mi vznikl vzor na kolejních šálách (viz. obrázek hotových sešitů, nebo odkazy nahoře). Důležité je, aby páska byla buď papírová, nebo třeba z rýžového papíru, jako jsem použila já, hlavní je aby páska po následném odlepení nezanechala žádné škaredé trhance na papíru. Prostor mezi páskami pak začneme vybarvovat fixou. Trvá to dost dlouho, ale výsledek stojí za to, mě jeden papír trval většinou tak hodinu a víc. Po opatrném odlepení pásky odhalíme krásný vzor, teď už stačí pouze opakovat kroky u předcozího návodu, nalepit papír na sešit, přidat jemnovku, nadepsat ji a je to hotovo! Pokud vám styl proužků, který jsem zvolila přijde moc těžký, můžete udělat jednoduší obyčejné námořnické pruhy, či si s tím vyhrát a zkusit ještě něco jinačího. Výsledek ale podle mě rozhodně stojí za to!


..původně jsem měla naplánovaný ještě jeden DIY, ale ten se bohužel moc nezdařil, takže pro dnešek už je to opravdu všechno, a ikdyž je to málo, tak pevně doufám, že se vám tento článek líbil, a že třeba i nějaký návod vyzkoušíte. Takže, neplecha ukončena!