.. další Harry Potter DIY

5. october 2016 at 9:08 | Jane |  DIY
S tím pravidelným vydáváním v minulém článku jsem si asi dělala dost falešné naděje, no, každopádně první, útrpný měsíc školy je za mnou a tak vám teď už snad doopravdy můžu slíbit, že budu vydávat minimálně jeden článek týdně, startuji tímto článkem, a slavnostně přísahám, že jsem připravena ke každé špatnosti!

Už je to dlouho, co jsem naposledy vydala svůj poslední DIY článek, a stejná doba utekla i od doby, co jsem vydala poslední Harry Potter článek.. Od té doby jsem ale také nebya doma, ale zároveň jsem pracovala na tomhle článku, a dnes vám konečně můžu oznámit, že vám zase s potěšením přináším několik skvělých návodů, jak si můžete vyrobit dekorace, ale i věcičky, které se možná budou hodit nejen s tématikou Harryho Pottera!

Tužka, která nemá říkat lži

První DIY návod, který si dnes ukážeme, bude skvěle vynikat ve vašem školním penále, a nikdy s ním nenapíšete nic špatně, přecejenom - nemá říkat lži, ne?

(omlouvám se, že to moc není vidět)

Potřebujeme:

obyčejnou tužku jakékoliv tvrdosti, barvym či tvaru
jehlu, malý nožík (tzv. craft knife) nebo i obyčejný nůž
bravu na sklo, temperu, či lak na nehty


Tento DIY má spoustu nejrůznějších způsobů, jak ho můžete vyrobit, a můžete použít i spoustu různých materiálů, proto mi přijde tak skvělý. Místo například jehly, můžete použít v podstatě jakoukoliv ostrou a tenkou věc, kterou by se dalo něco vyřezat, místo tempery jakoukoliv jinou červenou barvu, a tužku taky můžeme použít každý, jakou zrovna máme po ruce. Tím taky začneme, vezmeme si tužku, kterou jsme si vybrali, aby se stala "obětí" tohoto návodu. (Či snad trestu?) Teď si budeme hrát na zlou a zákeřnou Umbridgovou, a vezmeme si naše "speciálně upravený brk - jakýkoliv nožík, či jehlu, já použila tzv. craft knife, ovšem ten už u mě asi znáte (pokud ne, osvětlení najdete tady) - a začneme s ním psát,I must not tell lies či Nemám říkat lži, řekněme, dokud si to tužka opravdu nevštípí. Stačí pouze když budete kamkoliv na tužku vyrývat tento nápis, písmenko po písmenku, a ačkoliv se to zdá dost těžké, za chvíli se do toho dostanete jedna báseň. Pokud je vaše tužka například vícebarevná, nebude na ní nápis tak dobře vidět, proto je lepší tužku před začátkem nabarvit na jakou barvu chcete, nejlíp podle mě vypadá taková klasika jako je třeba černá nebo bílá, ale pomocí smíchání temper by se dala tužka stejně tak dobře nabarvit třeba tělovou, aby vypadala opravdu jako Harryho ruka - barvu prostě použijte jakou chcete, moje tužka už byla předem černá, takže jsem to měla o několik kroků jednodušší. Jakmile máme nápis vyrytý (či napsaný tak, že se vštípil), můžeme ho nechat tak jak je a zakončit tak návod, nebo můžeme dovnitř přidat červenou barvu, abychom vytvořili efekt krve. Já jsem použila barvu na sklo, protože se mi s ní dobře pracovalo (..a možná taky, protože jsem zrovna po ruce neměla temperku :D), ale vy můžete použít klasickou červenou tempreu, nebo i lak na nehty, který nanesete opatrně dovnitř písmenek. Další technika je taky taková, že barvu přetřete přes písmena (na to doporučuji právě lak na nehty, nebo bravu na sklo, s temperou to nemusí úplně vyjít) a poté pouze otřete tužku kapesníkem - barva tak zůstane pouze v prohlubníh, co jsou v písmenkách. Hotovo!

Snapeův lektvar


Potřebujeme:

jakoukoliv menší průhlednou lahvičku, nejlépe s uzávěrem
štítek se jménem lektvaru - buď můžete vytisknout, nakreslit či použít samolepku v jedné z dodatkových knih (Harry Potter - Filmová kouzla)
vodu
vodové barvy
štětec
a cokoliv dovnitř lektvaru


Začala bych ozdobením naší malé, vymyté nádobky. Můžete například nabarvit víčko temperou, což jsem já neudělala, ale vypadalo by to podle mě dobře, reálněji, a lépe by to zapadlo do světa Harryho Pottera. Poté přidáme štítek, který buď můžete vytisknout (tady jsou nějaké, co jsem našla) nebo si je sami podle nějakého vzoru nakreslit a vyrobit, či použít samolepky, které jsou v jedné z dodatkových HP knih - Harry Potter a filmová kouzla, ale myslím, že budou i v jiných knihách. Výhoda vyrobených štítků je ta, že můžete trochu popustit uzdu své fantazii při vymýšlení jména lektvaru.

(ano, bohužel je to naopak)

Teď se musíme rozhodnout, jaký lektvar bychom chtěli vytvořit. Zase můžeme hledat inspiraci na internetu (tady) a ztkusit ji vytvořit, nebo v některé z dodatkových knih, či se inspirovat popisy lektvarů v samotných knihách o Harrym Potetrovi. Fantazii se meze nekladou, klidně můžete vyrobit a namíchat svůj lektvar sami, přidat do něj třeba nějakou plastovou figurku žáby, a podobně. Vodu kterou budete do lektvaru používat, je podle mě vždycky lepší zabarvit trochou žlutých a hnědých vodových barev, aby nabrala ten "starý" odstín, použít ale můžete klidně růžouvou vodovku, je to jen na vás. Já se inspirovala jednou ze sběratelských samolepek (ach, pamatujete když se dřív s každým vymněňovali a každý měl několik skvělých aleb!) a vytvořila jsem ten úplně poslední. Prostě jsem do obarvené vody přidala pár vlastnoručně vyrobených malinkatých bambuleček z růžové bavlnky. Takhle si můžete skvěle hrát s materiály a vytvářet nejrůznější a nejstrašidelnější kombinace a nové lektvary. Jak by řekl Sirius, pojďme si hrát s chemickým nádobíčkem!

Inspirace na lektvary pro vás, a čím jsem se inspirovala já:

(omlouvám se, že je to naopak)

(já jsem dělala ten nalevo na samolepce, znovu se omlouvám, že je to naopak.. :/)


Bradavické kolejní sešity


Tento DIY zase můžete vytvořit několika způsoby, což se mi na něm líbí, a taky můžete zvolit jakoukoliv bradavickou kolej chcete!

Potřebujeme:

barevné papíry (v "hlavních" kolejních barvách)
fixy (ve "vedlejších" kolejních barvách)
papírovou lepící pásku, washi pásku z rýžového papíru, či jakoukoliv jinou pásku, kterou lze z papíru bez škrábnutí odlepit a nalepit
sešit
bílý papír
lepidlo

různé druhy vzorů, které můžeš vyzkoušet (já použila vzor na kravatě)

Začneme tím, že si vybereme papír s "hlavní" barvou koleje, kterou chceme vytvořit (nebelvír - červená/rudá, zmijozel - tmavozelená, havraspár - tmavomodrá, mrzimor - hořčicově žlutá/žlutá). Můžete si vytvořit sešity od každé koleje, jako já, nebo si vytvořit sešity pouze svých oblíbených kolejí, nebo sešity pouze vaší koleje. Pokud nevíte v jaké jste koleji, určitě si udělejte Sorting Test na Pottermore.com, kde teď nově přibylo i rozřazování do nových Ilvermony kolejí, což jsou koleje v kouzelnické škole Ilvermony, v Americe. Kdyby vás to zajímalo, jsem Nebelvír a v Ilvermony jsem kolej Wampus. (stránka pottermore: tady) Začneme tedy už se samotným návodem, který můžeme udělat dvěma způsoby. Na jednodušší z nich, který jsem ale nezkoušela, ačkoliv vím že zaručeně funguje, budeme potřebovat pouze počítač a tiskárnu. Jednoduše si vytiskneme vzor v barvách vybrané koleje, co je na kolejních šálách (nebelvír - tady, zmijozel - tady, havraspár - tady, mrzimor - tady), ty vytiskneme, pro malý A5 sešit ve formátu A4, pro velký A4 sešit dva formáty A4 papírů, a pouze je na sešity nalepíme, z bílého papíru vystřihneme už jen jmenovku, můžeme ji například ozdobit nějakým nápisem jako Hogwarts school of witchraft and wizardry, či podobně, napíšem své jméno, předmět, třídu, a tyhle klasické věci, a štítek nalepíme na sešit kamkoliv budeme chtít (preferuji umístění uprostřed nahoře). Nejlepší rozměry štítku jsou podle mě 8cm na šířku a 5cm na výšku. Sešit je hotov a netrvalo to ani pět minut. Protože na tom ale naše tiskárna není úplně nejlíp, a nebylo by to podle mě tak pěkně barevné, jako když použiju barevný papír, "obal" sešitu vyrobím vlastnoručně, tady je jak na to. Vetzmu si mnou vybraný barevný papír podle barvy koleje kterou teď dělám a začnu. Nastříhám si pásku na pruhy a začnu ji na papír lepit tak, aby mi vznikl vzor na kolejních šálách (viz. obrázek hotových sešitů, nebo odkazy nahoře). Důležité je, aby páska byla buď papírová, nebo třeba z rýžového papíru, jako jsem použila já, hlavní je aby páska po následném odlepení nezanechala žádné škaredé trhance na papíru. Prostor mezi páskami pak začneme vybarvovat fixou. Trvá to dost dlouho, ale výsledek stojí za to, mě jeden papír trval většinou tak hodinu a víc. Po opatrném odlepení pásky odhalíme krásný vzor, teď už stačí pouze opakovat kroky u předcozího návodu, nalepit papír na sešit, přidat jemnovku, nadepsat ji a je to hotovo! Pokud vám styl proužků, který jsem zvolila přijde moc těžký, můžete udělat jednoduší obyčejné námořnické pruhy, či si s tím vyhrát a zkusit ještě něco jinačího. Výsledek ale podle mě rozhodně stojí za to!


..původně jsem měla naplánovaný ještě jeden DIY, ale ten se bohužel moc nezdařil, takže pro dnešek už je to opravdu všechno, a ikdyž je to málo, tak pevně doufám, že se vám tento článek líbil, a že třeba i nějaký návod vyzkoušíte. Takže, neplecha ukončena!
 

3 people judged this article.

Comments

1 Joina Joina | Web | 5. october 2016 at 9:56 | React

To vypad všechno  dobře, a nemáš návod třeba i na tužku, která nepíše chyby? :D
A ty barevné sešity jsou nejvíc super :)

2 morskavilaariela morskavilaariela | Web | 5. october 2016 at 11:16 | React

ahojky já jsem arielka a jsme mořský vily, jestly tě to téma zajímmá navšiv plsky náš blogísek je moc pjeknej mucq díky moc :*

3 Brunet. Brunet. | Web | 5. october 2016 at 15:32 | React

Aaaaaaa, toto je najväčšia bomba akú som za poslednú dobu videla!! Určite vyskúšam.. je to nádherne.. tie zošity.. brutal.. -neplecha ukončená!! :-P

4 Baryn Baryn | Web | 5. october 2016 at 15:42 | React

To je perfektní, mám hrozně ráda tyhle potterovské věci :) a ten Snapeův lektvar mě pobavil. :D Asi se pustím do nějakého toho mícháníčka. :D

5 Eliss Eliss | Web | 5. october 2016 at 17:20 | React

Skvělé nápady :-)

6 radyprosuperholky radyprosuperholky | Email | Web | 6. october 2016 at 15:18 | React

super

7 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | Email | Web | 6. november 2016 at 23:25 | React

Nejvíc se mi líbí ten lektvar. Asi si udělám nějaké falešné mrtvé zvířátko naložené ve falešném formaldehydu :-D.
(A jen tak mimochodem slovo album se skloňuje ve 2.p. alb a ne aleb :-D).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement