Typy lidí ve třídě

12. october 2016 at 17:46 | Jane
Přijde mi, že poslední dobou se na mém blogu neustále střídají články z rubrik zamyšlení, DIY a diary, ale nic dalšího, proto jsem se dnes rozhodla obsah blogu trochu spestřit tímto článkem o typech lidí ve školních lavicích. Ať už to chceme, nebo ne, škola už dávno začala, a naše životy se zase pomalu dostávají do stereotypních denních režimů, ačkoliv si asi nikdy nezvykneme na to hrozné řinčení budíku až příliž brzo (8:30) ráno, než aby se vůbec dalo vyjít z postele. A ne, nemám školu od devíti..:D Ale když už se z té teploučké a měkkoučké postele nějak vyškrábeme (většinou to nejsme my, ale naši rodiče, co se nás z ní snaží vytáhnout), musíme vyrazit do jistého ústavu zvaného škola, který tu dospělí postavili aby se mohli zbavit svých dětí, a nechat učitele aby je mučili. Když se po uběhnutí velkého maratonu několika moc schodů (jeden z mučících prostředku školy, o kterém ani nevíte) konečně dostanete do třídy, tohle, je to, co tam povětšinou uvidíte. Pojďme si společně probrat několik nejčastějších typů vašich spolužáků, a lidí ve škole celkově:

1. Šprt

A úplně nejvíc klasicky začínám samozřejmě asi tím nejméně obsáhlejším (a přesto ho každý máme ve třídě) a nejvíce nenáviděným člověkem, kterého ve škole máte (ikdyž občas to taky může být ta hrozná učitelka matiky, co si na vás zasedla). A tím je.. štěkající veverka! Ne, samořejmě že si dělám srandu, je to šprt, který by mi v tomhle momentě asi řekl, že veverka, která by štěkala se přece naprosto vymyká všem zákonům přírody, což je možná pravda, ale je to sranda (a to je přesně to slovo, které šprt, nezná) (ano, dokonce i člověk, co se dovede naučit všechna slovíčka z němčiny a severoafrické-korejštiny, neví, co je pouhé české slůvko). Šprti jsou velice jednoduchá a předvídatelná stvoření. Vypadají docela jednoduše, někteří nosí brýle, jiní ne, ale není to podmínkou, ovšem jsou tu ještě případy, kteří brýle nosí schválně, ačkoliv nemají žádné dioptrie, najdete je většinou v celkem vkusném, ač naprosto příliš moc barevném a přeladěném oblečení, které jim je o několik čísel větší ("Aby vydrželo na delší čas.") a které nosí zastrkané hluboko v kalhotách. Vlasy jsou většinou pevně sepnuté, či zapletené ve složitých a dlouhých copech, které by si ale sami v životě neudělali. Šprt se vyskytuje v lavici, a to nejen o hodinách, ale i o přestávkách, kde si znovu a znovu pročítá své uhledným písmem psané poznámky, na 5 let dopředu. Ale je tu ta nejsmutnější z věcí a faktu o těchto stvořeních. Šprt, je pouze šprt, učení má naučené, ale dejte mu vypočítat příklad co nebyl v učebnici, a ubrečený odběhne pryč. (Šprti nikdy nesnesou porážku..)

2. Člověk, co o něm lidi říkají že je šprt (není)

Tento člověk je pouze chytrý, nic víc v tom není. Neskutečně ho ale naštvete tím, že o něm budete říkat, že je šprtem, neboť s ním nesdílí společného naprosto nic.

3. Člověk, který by chtěl být šprtem

Lidi, co by chtěli být šprty, většinou s šprty sedí v lavici, snaží se dělat věci jako oni, možná se dokonce i učí, ale jejich mozek bohužel není s to zpracovat tolik informací, neob nevím co, a proto jsou většinou jejich odpovědi špatné. Na druhou stranu, snaha se cení, ne?

4. "Cool kid" a největší miláček třídního publika

Tohle je člověk, který je milý i na ty nejdivnější nebo nejhorší, lidi ve třídě, dokonce i na ty, co ho nenávidí (ne často se takoví najdou), nosí značkové, stylové oblečení podle poslední mody, a třída ho miluje. Vždycky jde s proudem (nebo možná proud jde s ním?), nesnaží se nijak vybočovat, ačkoliv kdyby to udělal, vybočení by to nebylo, neboť druhý den by to opakovala celá škola. Nutno dodat, že tento člověk je i dost bohatý, a často dává učitelkám drahé bonboniéry na Vánoce a na konci školního roků.

5. Kumpáni oblíbenců

Tito lidé, se drží vždy u zrovna nejoblíbenějších lidí ve třídě, dělají všechno co dělají oni, oblékají se stejně a ve všem s nimi souhlasí (projistotu). Učení jim většinou moc nejde, a přeskakují od jednoho kamaráda, nebo spíš "kamaráda" k druhému, jak se jim to zrovna hodí, nejspíš aby jim to přineslo oblíbenost také, nebo aby byli pozváni na nějakou párty.

6. "Vtipálci"

Tihle lidé a jejich "vtipné" vtipy jsou jednimi z méně oblíbených lidí ve třídě, neboť v hodinách neustále vykřikují (a často si dovolují i na učitele) nevtipné věci, kterým byste se nezasmáli už ani v pěti letech a ještě k tomu se u toho tak potutelně smějou, jako že právě vymysleli novou teorii relativity. Taky je tu ještě jedno odvětví vtipálků, tito lidé řeknou jednou jeden dobrý vtip, který omílají tak dlouho, až naprosto ztratí na vtipnosti..

7. Rádoby rebelové

Tak tyhle lidi každý známe. Je to ten typ lidí, co se jakoby nezajímá o to, co bude mít za známku, schválně si nedělá domácí úkoly a v hodinách oplývá otrávenými výrazy. Pokud ale tito lidé dostanou horší známku, už to takoví rebelové nejsou.

8. Závisláci

Ať už jsou to knížky, hudba, mobil či jídlo, závisláci svoji závislost často nedokáží zkrotit ani o hodinách, o přestávce nemluvě.

9. Holčičí růžovky

Je to vždycky tak skupina holek, co se v předčasném věku líčí (a někdy to tahají i do školy) a neustále se baví o oblečení. Taky pořád mluví o tom, kolik měly kluků, a jak se s nimi rozvedly, protože stáli za nic, pořádají velké lovy kluků (jen proto, aby se s nimi mohly po třech dnech rozvést, vymýšlejí pro své tajné lásky přezdívky typu "židle" a přitom jim je jenom devět, a polovina z nich jsou jenom fiktivní kamarádi (druhá polovina pedofilové z facebooku, který mají, ikdyž jim třináct nebylo).

10. Sportovní nadšenci

V tělocviku až neskutečně podlézají učitelům, stejně tak, jako učitel nějakým způsobem podlézá jim, nechá je všechno ukazovat, a rozcvičku mají víc než ostatní. Když se třeba běhá, vždycky doběhnou první, a ještě mluví o tom, jak to bylo krátký, a že by si dali ještě kolečko, a ve třídě často chybí, když neustále dojíždějí na závody všude možně po české republice. A taky nikdy nejsou nemocní - nojo, sportovci mají silnou imunitu. (až na to, že polovina těch lidí ani nesportuje, v tělocviku se zadýchává, a vlastně sport naprosto nenávidí)

11. Parta "hustých" kluků

Tahle partička často používá výrazy, kterým člověk ani nerozumí a růžovky je milujou, ačkoliv se chovají jako totální sobci. Chodí oblíkaní samozřejmě stylově, a o přestávkách od jejich koutku často uslyšíte salvy smíchu a taky výkřiky jako "It's a prank, brou!" Po roce se s nimi ale můžete (konečně) rozloučit, protože propadnou a budou opakovat ročník.

12. Gameři

Tihle kluci mají o přestávkách vždycky telefony naležato, a hrajou nějaké ze závodních her s auty, přičemž naprosto vyřvávají když se jim povede vyhrát. Jinak ale srší vtipem, a člověk si s nimi může občas docela dobře pokecat.. Až na to, že občas by se dali poslat spíš do školky.

13. Člověk, co plave proti proudu (anebo spíš "jako" plave proti proudu)

Tenhle člověk musí mít vždycky odlišný názor. Ať už se jedná o cokoliv. Člověk ale nakonec vždycky vidí, že až tak (nebo spíš vůbec) rozdílný od ostatních není, a spíš se jenom snaží vyniknout (což se moc nedaří..)

14. Nejlepší člověk ve třídě

A to jste vy. Ať už jsem to já v té své, nebo vy v té své, vždycky jste ti nejlepší! :D (tohle jsem sem dala čistě ze srandy)

Našli jste se někde? Jestli ano, můžete mi do komentářů napsat, jako kdo se cítíte být a proč, já si myslím že jsem tak trochu knižní závislák, nejlepší člověk ve třídě, vtipálek, a člověk, o kterém si lidi myslí a říkají, že je šprt. Nakonec chci taky ještě říct, že to bylo myšleno čistě pro pobavení, a nechci tím nikoho urazit, ale dneska mám zrovna takovou "vtipálkovskou" náladu. Mějte se pěkně, a pamatujte, už zbývají jenom dva měsíce do Vánoc!
 

16 people judged this article.

Comments

1 Eliss Eliss | Web | 12. october 2016 at 18:01 | React

Perfektně vystiženo, hlavně s těmi šprty :D Jinak já mám ve třídě hlavně takové ty machírky, a já osobně se s nikým moc nebavím, jsem taková šedá myš

2 Cíťa Cíťa | Web | 12. october 2016 at 19:11 | React

docela hodně si protiřečíš. dostala mě ta část, kde píšeš, že "učení má naučené". ve vyšších ročnících se dozvíš, že umět se učit je ta nejpotřebnější vlastnost :-D. na dvanáct let máš kvalitní sloh, zajímavé slovní obraty, ale takové stereotypní názory bych nečekala. chvílemi jsem si připadala jako v kýčovitém teen americkém filmu a celkově to působilo strašně dětinsky.

3 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 15. october 2016 at 16:33 | React

Mně to náhodou připadá dost trefné! :D Když to tak vezmu, opravdu to vystihuje skoro celou moji třídu.
Akorát u sebe si nejsem 100% jistá, kam se zařadit. Možná závislák nebo Nejlepší člověk na světě? :D  :-D No nevím, asi by to museli posoudit moji spolužáci.

4 Heaven Heaven | Web | 7. november 2016 at 14:54 | React

[2]: : Souhlasím.
Některé bod jsi mohla napsat o dost lépe... každý známe asi jiný typ šprtů, ale zrovna tohle je celkem nic neříkající. Zbytek jsou takové obecnosti... Typy lidé ve třídě je skvělý téma, lze ho zpracovat trefně a výborně, ale taky ne.

5 inspiracenauteku inspiracenauteku | Web | 7. november 2016 at 15:04 | React

[2]: Souhlas :)

6 Kio-Do Kio-Do | Email | Web | 7. november 2016 at 15:30 | React

Já jsem člověk, co plave proti proudu. Nejsem nějak oblíbená a snažím se vyniknout :3.

7 Karka15 Karka15 | Web | 7. november 2016 at 16:05 | React

Já jsem ten, jak o něm lidi říkají že je šprt. Většinou to říkají ti, co mě pořádně neznají. Tak mám jedničky a to ani ne ze všech předmětů.(Jsem v 8tř.) Úkoly si dělám ráno před hodinou a doma se neučím. :D Jak ste psali výše, že umět se učit je to nejdůležitější, tak s tím souhlasím, to já bohužel neumím. :D

8 Eleanor Eleanor | Email | Web | 7. november 2016 at 16:24 | React

Nevím, nevím... Říkalo se o mně, že jsem šprt, ale přitom jsem reálně byla dobrá jen v humanitních oborech, z přírodních věd jsem byla trojkařka... Spíš bych se ale nazvala "znuděnou". Seděla jsem stranou, buď něco četla nebo koukala z okna a přála si, aby už ta léta skončila... A teď už je pro mne každý den oslavou, že mám svobodu od té nalejvárny :D

9 S-chan S-chan | 7. november 2016 at 17:30 | React

[2]: Taktéž souhlasím.

Pokud ti je opravdu jenom 12 let, tak píšeš hezky, ovšem vždycky se to dá zkopírovat do wordu, aby ti aspoň ukázal, kde děláš chyby v čárkách. (Hlavně před aby.)

Celé tohle téma je značně ohrané a nehledě na to, kolik článků na něj přečtu, vždycky mi připadá, že je zpracované nudně, rádoby vtipně a žel, pohledem člověka, co je o nějakých 6 -10 let mladší než já. Je samozřejmé, že naše představy o takovém článku se potom notně liší, a pro mě to není uspokojivé čtení.

Rozdělování typů lidí ve třídách nikdy úplně nefunguje, protože každá třída je jiná a kromě několika archetypú "šprta" "hipstera", "vtipálka" a nějaké té "barbie" je poměrně těžké vystihnout to tak, aby se na to lidé podívali a pokyvovali při čtení hlavou s tím, že jim mluvíš s duše.

Mysím, že by bylo hezčí pojmout to tak, že napíšeš o vztazích ve vaší třídě, o tom, jak ti to připadá. To potom čtenář dostane pocit, že se s tebou sbližuje a poznává tě, zároveň je mu ale jedno o kom mluvíš, a vždy se najde nějaká část, se kterou se ztotožní víc a bude celkově z článku mít lepší pocit.

10 Krushie Krushie | Web | 7. november 2016 at 17:36 | React

Spíš partička hustých holek 8-) Ale zase nepropadám :-D Nevím kam se zařadit...

11 Krushie Krushie | Web | 7. november 2016 at 17:36 | React

Asi od každého něco :-D  :-D  :-D

12 Avilan Avilan | Web | 7. november 2016 at 17:44 | React

Jeee, to je dlouho, co jsem ze školy :) Tohle kategorizování mi není cizí. Na základce jsme byli různě na skupinky a nedělalo to dobrotu. Ze skupinek pak odpadali jednotlivci jako - ty jsi šprt, ty se s námi bavit nemůžeš. Ty jsi zase moc hloupý atd. Naštěstí na gymplu to už takové nebylo, tam se řešili jiné problémy :D

13 Avilan Avilan | Web | 7. november 2016 at 17:44 | React

* řešily, už ani psát neumím :D

14 Kirra Kirra | 7. november 2016 at 18:07 | React

Chybí mi tu "Nenápadná myška" což jsem já, jakožto největší introvert ze třídy, s nikým se nebavím a jen málokdo o mě ví něco víc, než co uslyší z hodin (třeba o příroďáku když se nás úča ptá, jaké doma máme zvířata nebo přeložit naše koníčky do ájny), jinak z toho co jsi vypsala se mi nejvíc podobá Gamer (akorát ne na mobilu, ale na kompu)

15 Hann. Hann. | Web | 7. november 2016 at 18:20 | React

Článek pěkný a budu papouškovat některé nade mnou, ale opravdu dobrý sloh na tvůj věk. Bohužel musím souhlasit i se S-chan - mnoho článků na stejné téma a nakonec nic nového. Jen se mi u tebe líbí "nejlepší člověk ve třídě"; ani jsi nemusela zmiňovat, že to je ze srandy ;) Určitě si hlídej čárky v souvětích, především před spojkami. Samotné mi čárky dělají problém, ale alespoň u těch spojovacích výrazů se snažím nechybovat (a nebo jen minimálně) :)

PS.: *zpestřit :)

16 Extrovert Extrovert | 7. november 2016 at 18:26 | React

Já sem rozhodně 13 :D Furt se snažím být hustá. Třeba když dneska
učitel vysvětloval zkratku LEVEKTEKADRIKAM
což bylo něco jako les ve kterém kampuje drid a něco... a já když učitel řekl ,,les ve kterém" vykřikla ,, Kadil druid?"
a všichni výbuch smíchu... :-D  :-P  :D

17 Snorri Peterson Snorri Peterson | Web | 7. november 2016 at 18:28 | React

Fakt miluju, když se někdo snaží lidi škatulkovat. Nechápu, jaký je smysl tohohle článku (nehledě na to, že články na podobné bázi se objevují na titulní stránce blogu prakticky pořád). Ale aby už byl ten tvůj seznam dokonalý, přidal bych tam ještě jeden typ člověka.
Je to takový typ člověka, který se drží stranou a bedlivě monitoruje všechny ostatní, aby o tom pak mohl napsat rádoby vtipný článek na blog.cz.

18 typicalteengirl typicalteengirl | 7. november 2016 at 18:34 | React

Ahoj :), chválím článek.
Chci se zeptat na design blogu. Kdo ho dělal ? A jak ?

19 Terez Terez | Web | 7. november 2016 at 19:11 | React

Juuuu já jsem asi ve druhé skupině :D
Dobře sepsané :)

beauty-brunett.blogspot.com

20 Smilee Smilee | Web | 7. november 2016 at 21:09 | React

Upřímně řečeno tohle je tak nehorázně stereotypní článek, ale musím pochválit způsob, jakým jsi to napsala.
Je vtipné vždy pozorovat, co lidé v těchto článcích píšou, protože snad skoro nikdo z naší třídy do ničeho takového nesedí. A když už, tak se možná část z nich vyskytuje na základce, ale na středních atd. už asi fakt nic takového nenajdeš.
Asi nikdo z nás ve třídě není "barbie" nebo "šprt" a i když tam pár šprtů je, ten názor je přesně opačný a celkem se máme navzájem všichni rádi. Mám pocit, že každý z nás je mixem snad všeho. Všichni se snaží být vtipní a cool, ale prostě na tohle rozdělování level každej americkej teen film, asi fakt většina lidí není.
Nevím, kolik ti je, ale tvůj styl psaní se mi celkem líbí. Jen je škoda, že ho takhle zahazuješ na těchto opravdu ohraných tématech.

21 STIAK STIAK | Email | Web | 7. november 2016 at 21:28 | React

Asi budu ten závislák... XD (kreslení btw, lol)
Každopádně nádhernej článek ^.^

22 Anshee. Anshee. | Web | 7. november 2016 at 21:33 | React

Predpokladám, že by som bola niečo ako človek, ktorý by chcel byť šprtom. Akosi mi tie veci do hlavy nejdú a potom mám depky zo zlých známok :)I keď ten názov znie strašne lul.

23 Necroparanoia Necroparanoia | 7. november 2016 at 22:50 | React

[17]: Naprosto souhlasím. Článek tak na úrovni základní školy, ono to škatulkování lidí taky zní jak z bravíčka.

24 Rien Toute Rien Toute | Email | Web | 8. november 2016 at 11:25 | React

Též se připojím spíše ke kritice, než pochvale tohoto článku. Chápu, že věk blogerky ho výrazně ovlivňuje, ale prostě mi přijde nesmysl takto škatulkovat lidi. Bylo už mnoho článků před tím a bude ještě hodně článků potom a tenhle opravdu nepatří mezi nejvýstižnější. Když už bych měla přeskočit jeho nesmyslnost, minimálně tam chybí určité typy lidí. Těmito škatulkami nemůžeš postihnout naprosto všechny, navíc mi přijde, že článek vyznívá vůči těmto skupinám lidí vyloženě negativně. Ano, měli jsme ve třídě vtipálky, ale já se často jejich vtipy a provokacemi na úkor učitelů bavila (a to jsem naše učitele na střední opravdu měla ráda). A kluci, kteří pařily hry, tak z toho vyrostli, barbína  mezi námi byla až do oktáva, ale nikdy se nepovažovala za víc než ostatní.
Já vím, článek měl působit vtipně, ale mě vtipný bohužel nepřišel. Přišel mi jen stereotypní a fádní. Ale to je v pořádku. Já ve dvanácti taky psala nesmysly. Z toho každý musí vyrůst :-)

25 ilovenature ilovenature | Email | 8. november 2016 at 14:59 | React

Člověk, co o něm lidi říkají že je šprt (není)
:-)

26 Myrtila Myrtila | Web | 8. november 2016 at 17:13 | React

Upřímně si myslím, že je to děs. Jsem člověk, co si nebere servítky, tak to řeknu na rovinu. Tenhle článek je vyloženě hloupý a ještě k tomu plný chyb a hlavně nesmyslných spojení. Když si někoho nevezmeš, nemůžeš se s ním rozvést. Myslím, že ve dvanácti letech bys tady ani neměla být, jelikož do očí bijící chyby jsou nejen tady, ale to už je věc druhá. Zpět ke článku. Je vidět, že jsi opravdu ještě moc malá. Článek je zbytečně útočný a řekla bych, že i trochu povrchní a to žes tam napsala, že je to ze srandy tomu nijak nepomáhá. Navíc jsi zdaleka neobsáhla všechny. Nebo to třeba jen nechápu, protože jsem přeci jen o několik let starší.

27 Ael Ael | 8. november 2016 at 18:21 | React

[26]: Hah, sranda, že tu takto hejtuješ, ale tvoj blog je úprimne omnoho horší ako tento, a to máš 17 a ona dvanásť. Ak máš sama nevyzrelé, detinské články na úrovni dvanásťročného dieťaťa, potom nemáš právo to vytýkať iným, a tobôž dievčaťu o päť rokov mladšiemu ako ty. Keď tak, dá sa to vyjadriť aj menej agresívne, určite nejde o najhorší článok na Blog.cz a na to, že má 12 to celkom ujde - najmä ak to porovnáš so slohom a témami článkov ostatných detí v jej veku.

28 equus-universe equus-universe | Web | 8. november 2016 at 19:30 | React

já nbikdy nebyla nejlepší člověk ve třídě, ale ráda se považuju za "toho nejvíce nromálního žáka ze třídy."

Trochu m itam chybí banda šikanátorů...

29 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 9. november 2016 at 2:46 | React

[27]: Takže člověk který nemá "lepší" nebo řekněme alespoň kvalitnější blog, tak se nemůže vyjadřovat ke článku někoho jiného?

Nebo abych byla přesná, nemůže daný článek kritizovat? Vsadím se, že kdyby tu Myrtila pěla chválu na text nahoře, rozhodně tu nepadne názor jako "Ty vůbec nemáš co chválit, tvůj blog je omnoho horší ako tento a to máš 17..."

Nechci do tebe rýpat, ale zkus si uvědomit že existuje jistý rozdíl mezi "hejtováním" a kritikou.
Ne každý kdo nesdílí tvůj názor nebo nedejbože řekne, že se mu něco nelíbí, je okamžitě zlý a hnusný "hejter".

A pokud je to tak...hm...nesouhlasím s tebou a nesouhlasím se vším co řekla Myrtila. Jsem hejter na druhou.
Jaj :D

30 Veronika Veronika | Email | Web | 9. november 2016 at 13:16 | React

Nezmínila jsi mě. Jsem šprt, o kterém si to nikdo nemyslí, jsem přesnej opak cool kida, přestože si mi nikdo nedovolí nic říct, vtipálek, který se ale baví nad hloupostí dalších a tím baví, no mohla bych pokračovat dál, jsem nejlepší člověk pro partu lidí a nejnenáviděnější člověk pro tu druhou partu. Srandy. :D

31 Viva Viva | 9. november 2016 at 14:49 | React

To je nejaký typ ľudí "z amerického filmu" či z nejakého seriálu? Nevyzerá to dvakrát reálne... 8-O

32 Kačka Kačka | Email | 16. march 2018 at 10:17 | React

Ok no existuje ještě jeden tip člověka ve třídě a to je obětní beránek, a to jsem já vždycky všechno schytám :-|

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement