Jak pochytit tu správnou vánoční náladu

17. december 2017 at 10:49 | Jane |  Vánoční edice
Vítám vás všichni uspěchaní studenti a soustředění pracanti. Chápu, že občas může být opravdu těžké se prostě jen pozastavit a nasát atmosféru, ale jelikož nás již od vánočního Štědrého dne dělí pouhých pár dní, přicházím se svými malými radami, jak se i vy můžete alespoň trochu naladit na vlnu Vánoc. Pohodlně se posaďte, uvolněte se, usrkněte si horké čokolády ze svého vánočního hrnku, zapalte svoji vonnou svíčku a vnímejte se mnou nádherné vánoční kouzlo.

1. Obklopte se hezkými věcmi!
Ať už jsou to vánoční světýlka, zavešené baňky, krásné vánoční květinové vazby nebo nádherně vonící svíčky, nejrůznější dekorace s vánoční tématikou vám určitě napomohou naladit se na tu správnou vánoční vlnu. (V případě světýlek ale nejde jen o Vánoce, já je mám třeba v pokoji celoročně.) V obchodech je k mání nepřeberné množství těch nejrozmanitějších vánočních serepetiček a najít se dá dle mého názoru opravdu všechno. No a samozřejmě nikdy není od věci si nějakou tu pěknou dekoraci ke zútulnění interíéru vyrobit sám.

2. Činnosti a aktivity
Mezi mé nejoblíbenější aktivity, kterými zabíjím volný čas před Vánoci patří například bruslení s kamarády, balení vánočních dárečků neotřelými a originálními způsoby (stejně tak i tvoření zajímavých vánočních přáníček), navštěvování vánočních trhů a pečení cukroví, ovšem nachází se zde opravdu velké množství ryze vánočních činností. Do vánoční nálady mě třeba vždycky dostane sledování vánočních filmů a to ne jen tak ledajakých. Ačkoliv obyčejně podobnými věcmi přímo pohrdám, na Vánoce občas sleduji i pěkně kýčovité předvídatelné pohádky, jako třeba nejrůznější vánoční komedie a románky či animované vánoční epizody některých disneyovek. Správný kýč podle mě vždycky umí člověka dostat do nálady. No a samozřejmě nesmí chybět ani nějaká ta vánoční hudba! Tady jsem ale dosti vybíravá a tak moc vánočních písní neposlouchám.

3. Travte čas s rodinou a přáteli
Možná na to nasávání vánoční atmosféry nemusíme být tak úplně sami - vycházky s kamarády jsou přece vždycky zábava. Můžete si jít třeba sednout do kavárny na horkou čokoládu, jít společně nakupovat dárky (samozřejmě ne pro sebe navzájem!) nebo se projít vánočními trhy.

4. Adventní kalendáře
Adventní kalendáře mohou zprvu působit jako pouze dětská záležitost, ale koho by nebavilo každý den rozbalovat jeden malý dáreček po druhém. Sice už není úplně nejchytřejší čas na pořízení si jednoho takového, ale řekněme si to na rovinu, stejně je vždycky nejlepší vyjíst všechny čokolády najednou...

5. Oblečení
Nic vás nedostane do nálady tolik, jako tématické oblečení. Nejradši asi nosím vánoční ponožky a náušnice (jelikož za ně ráda sbírám komplimenty...), ale je zde i nepřeberné množství například vánočních svetrů. Bohužel ale můžou takové záležitůstky dost vydrancovat vaši peněženku a tak si myslím, že není úplně od věci si ten vlastní svetr nebo třeba šálu podomácku pekně uháčkovat - je to skvělý způsob relaxace a s dobrým čajem a filmem se u toho člověk opravdu dobře odreaguje.

6. Hlavně žádný stres
Co je ale na Vánocích nejdůležitější je ten prostor, který nám poskytují k tomu abychom na chvíli opustili každodenní starosti a prostě si jen užívali krásný čas s rodinou a přáteli. Není potřeba se stresovat kvůli vánočním dárkům nebo kvůli adventnímu věnci, který letos zůstal na půdě protože nestíhám. Stačí se prostě jen odreagovat, sednout si ke krbu a odpočívat.

Snad vám byl tento článek nějak nápomocný a pokud ne, tak jste si jej snad alespoň užili. Pokud by jste si chtěli ode mě přečíst i něco dalšího s vánoční tématikou, mám na blogu celou vánoční rubriku plnou hlavně tedy článků z období před 2 lety (ale tak stejně...). Bylo to kratší, ale určitě odlehčenější oproti mému poslednímu článku, tak se vám to snad líbilo. Byla bych moc ráda kdybyste se se mnou v komentářích podělili o vaše zkušenosti s dostáváním se do vánoční nálady a vaše oblíbené způsoby. Na viděnou u dalšího článku.
 

3 people judged this article.

Comments

1 Eliss Eliss | Web | 17. december 2017 at 11:03 | React

Už mám doma výzdobu, a vnímám kolem sebe kouzelnou atmosféru ♥

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 17. december 2017 at 11:24 | React

Moc pěkně napsané :) A přesně tak by se vánoční svátky měly prožít, ale díky nákupnímu šílenství lidi úplně zapomínají strávit tenhle překrásný čas se svými blízkými a místo toho mají plnou hlavu toho, co jim koupí (* protože když by nic nekoupili, "byl by to přece šílenej průser"..).

Hlavně, co se týče 6. bodu - nebýt ve stresu, je v současné sobě více než aktuální...ale ono to jde, jen "to" musíme změnit trochu ve své hlavě: myšlenky. Ty jsou zdrojem všeho.

3 Teri Teri | Web | 17. december 2017 at 15:12 | React

Ty to články  mám ráda. Celkově vánoční tématiku. Já žádné vánoční oblečení nemám, ale strašně bych chtěla nějaký svetr nebo overal, ale když se kouknu na cenu svetru ccs 500 kč a řeknu si, že to mám na chvilku příjde mi to zbytečné až budu vydělávat určitě si koupím, ale teď mé úspory použiju jinak :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama