April 2018

Budu tě milovat

11. april 2018 at 19:58 | Jane
Neúnavně. Budu tě milovat jako řeka a její nekonečný proud, překonávající štěrková pohoří a hnající se do nekonečné dáli.
Něžně. Jako když se slunce proplétá tvými nádhernými loknami, tvořící rozmanitou síť tisíců svítících barev.
Odhodlaně. Když se ve tvých očí zatočí nespoutaný vír, jenom na malou chvíli a pak hned zmizí, avšak jeho mihnutí ustane v mé mysli, v místě kde jas tvých očí přežívá a nezhasíná, tak tě budu milovat.
Tak jak tvá záře svou silou boří všechny hranice, tak jak tvůj pohled trhá i ty nejkrásnější západy slunce v bezvýznamné amatérské počiny, tak jak tvůj ušlechtilý hlas žene proudy slaných moří ven z mých očí.
Tě budu milovat.

Neúnavně. Budu tě ve své mysli omýlat jako moře své oblázky, dokola a dokola tě hladit po vlasech a doufat, ač je to jen kámen který má silná láska tak lehko zbrousí.
Něžně. Se budu kolem tě ztrácet, tak jako tvá vzpomínka v mé mysli nikdy nebude schopna, tak tiše a jemně až už ani voda té nejčistší studánky nebude zrcadlit můj odraz, však jen moje city k tobě planoucí jasně a výrazně jako ten nejživější z ohňů.
Odhodlaně. Provazy budu svazovat kolem svého srdce a stahovat, jen abych tupou bolestí přehlušila silný a upřímný zpěv mé duše, jen tobě co je věnován.
Tak jako se ztrácí slunce z oblohy, tak pomalu a stejně rychle, nečekaně a jen lehkými krůčky, že se ani nebe nezčeří, jako světotvorná souhvězdí pih, v měsíčním světle stobarevná, sídlící na tvém těle, nechám svou lásku vniknout až do tvých nejhlubších zákoutí, tak blízko, abys ji nikdy nenašel.
Tě budu milovat.